Nóż Cold Steel Master Hunter

Nóż Cold Steel Master Hunter

435,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

- nóż z głownią stałą, myśliwsko - survivalowy
- drop-point
- stal VG1 SAN MAI III
- rękojeść Kraton
- pochwa Concealex
- długość głowni: 117 mm
- długość całkowita: 237 mm
- waga: 175 g

dodatkowe informacje

Nóż Cold Steel Master Hunter

Master Hunter to jeden z ciekawszych noży firmy Cold Steel. Zaprojektowany jako nóż myśliwski, może także z powodzeniem spełniać rolę noża taktycznego bądź survivalowego.

Konstruktorzy postawili na ergonomiczność i komfort pracy, a wszelkie ozdóbki czy gadżety myśliwskie poszły w kąt. Ten nóż to proste narzędzie, którym myśliwy, survivalowiec czy poszukiwacz przygód przygotuje żywność w lesie, oprawi zwierzynę, porąbie drzewo na ognisko.

Master Hunter był testowany przez myśliwych w Australii, Afryce i na Alasce. Wszystkie testy potwierdziły jego niesamowitą przydatność i wytrzymałość. Został uznany najlepszym nożem myśliwskim przez magazyn „Ammo Magazine”.

W obecnej formie nóż ma głownię z laminatu VG1 San Mai III, czyli ze stali z najwyższej półki. Jest to trzyczęściowy laminat odporny na naprężenia i udary, a jednoczenie łatwy do naostrzenia i długo trzymający ostrość.

Wcześniej te modele były wykonywane ze stali Carbon V i AUS8A. W obecnej chwili, przy zachowaniu starej ceny, podniesiono jakość stali. Teraz Master hunter jest nożem któremu nie można nic zarzucić.

Głownia o kształcie drop-point ma płaski szlif, dzięki czemu bez problemu tnie wszystkie materiały nie klinując się w nich. Jest także na tyle krótka, że pozwala wygodnie operować nożem podczas skórowania i cięcia.

Rękojeść jest identyczna z modelem zastosowanym w Recon Tanto i SRK - klasyczna już forma dla firmy Cold Steel, którą wykonano ja z Kratonu. Na całej powierzchni ma antypoślizgową fakturę, zabezpieczając dłoń przed zsunięciem się czy odwróceniem. Nóż pewnie leży w dłoni nawet wtedy, gdy jest mokry czy ubrudzony krwią, rybim śluzem lub błotem. Na końcu rękojeści zamontowano otwór z mosiężną tulejką, który służy do przeciągnięcia linki zabezpieczającej.

Pochwę wykonano z Concealex\'u (odpowiednika Kydexu), który sprężystym ujściem trzyma nóż pewnie za jelec. Dzięki temu szybko można dobyć Master Huntera jedną ręką. Dodatkowym zabezpieczeniem jest żabka z zapięciem na nap. Jeśli zostanie usunięta, za pomocą kilku otworów i przelotek na obrzeżu możemy dotroczyć nóż do oporządzenia, plecaka, kamizelki czy ciała.

podobne produkty