Nóż Cold Steel PARADOX, Grivory

Nóż Cold Steel PARADOX, Grivory

225,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

- producent: Cold Steel
- stal: AUS 8A
- rękojeść z tworzywa Grivory
- długość całkowita 241 mm
- długość głowni: 110 mm
- grubość głowni: 3,5mm
- waga: 172 g
- klips stalowy

dodatkowe informacje

Nóż Cold Steel PARADOX, Grivory

Ekonomiczna wersja noża Paradox firmy Cold Steel, z okładzinami wykonanymi z tworzywa Grivory, które zastąpiło aluminium występujące w pierwszej, droższej wersji.

Nóż Paradox, wyglądem nawiązuje do popularnych w latach 80 noży typu "butterfly". Charakteryzują się one dwu częściową rękojeścią, będącą jednocześnie blokadą, jak i "pochwą" na ostrze.

W latach 90 -tych, na terenie USA noże typu butterfly zostały zakazane, a ich posiadanie było traktowane jako przestępstwo. Był to spory paradoks w kraju gdzie każdy obywatel ma prawo do posiadania broni palnej. Najnowszy nóż firmy Cold Steel wygląda dokładnie jak "butterfly" jednak nie jest możliwe rozłożenie go jedną ręką, stąd powstała nazwa noża - "paradox"

Ostrze zostało wykonane ze wysokogatunkowej stali nierdzewnej AUS8A. Wspaniale wykończona głownia , ma kształt liścia i wysoki wklęsły szlif.

Rękojeść została wykonana z dwóch kawałków wytrzymałego tworzywa Grivory, co pozwoliło na obniżenie ceny, bez jednoczesnej utraty wysokiej jakości i wytrzymałości całej konstrukcji.

Po rozłożeniu noża, blokadą dla ostrza staje się rękojeść, która ma kontakt z ostrzem poprzez dwie śruby typu torx, stoppin, oraz mocne płaskie sprężyny. To zdumiewająco pewne i proste rozwiązanie, które uniemożliwia złożenie się noża podczas cięcia oraz zapobiega otwarciu się noża podczas przenoszenie np. w kieszeni.

podobne produkty