Nóż COld Steel Kobun

Nóż COld Steel Kobun

209,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

nóż taktyczny z głownia stałą
typ głowni: tanto
stal: AUS8A
długość głowni: 130 mm
długość całkowita: 244 mm
rękojeść: Kraton
pochwa: Secure-ex
waga: 130 g

 

dodatkowe informacje

Nóz Cold Steel Kobun

Lekki nóż z głownią stałą z serii Combat Classic Cold Steel.

Seria Combat to nowoczesne wydania klasycznych noży bojowych przeznaczonych dla pracowników wojska, policji i ochrony.

KOBUN to nowoczesna wersja klasycznych noży tanto używanych w średniowiecznej Japonii. Dzięki kształtowi Tanto nóż jest dużo bardziej wytrzymalszy od podobnych konstrukcji z głowniami clip-point lub spear-point. Nie ma tutaj cienkiego czubka który mógłby się złamać przy większym naprężeniu.

Kobun to lekki nóż taktyczny do walki lub skrytego noszenia. Jest to znakomita propozycja dla kogoś kto poszukuje wytrzymałego noża z głownią stałą do noszenia na co dzień. Nóż jest płaski i lekki dzięki czemu nie będzie sie odznaczał pod ubraniem.

Głownię Kobuna wykonano z wysokogatunkowej stali nierdzewnej AUS8A. Ten gatunek stali daje się łatwo ostrzyć oraz długo trzyma ostrość.

Rękojeść wykonano z Kratonu który zapewnia mocny oraz pewny chwyt. Specjalne kratkowanie na powierzchni zapobiega ślizganiu i obracaniu sie noża podczas pracy w trudniejszych warunkach (np. w środowisku wodnym). Bezpieczne i szybkie dobycie zapewnia wytrzymała pochwa z Secure-Exu. Za pomocą dziesięciu otworów na obwodzie nóż można dopiąć także do kamizelki, szelek oporządzeniowych, plecaka, czy panelu udowego. Rozstaw otworów jest także zgodny z wymiarami tekloka i bez problemu można domontować go do pochwy noża. Dzięki temu osiągniemy praktycznie nieograniczoną możliwość troczenia noża.

Pochwa posiada sprężysty klips za pomocą którego można nóż przenosić dopięty do paska spodni lub do buta. Klips jest łatwo demontowany.

Pochwa nie ma żadnego zapięcia. Nóż jest utrzymywany w niej za pomocą sprężystego ujścia. Nóż siedzi w niej pewnie i nie ma możliwości samoistnego wypięcia się.

podobne produkty