Siekiera Walther Tomahawk

UMAREX-WALTHER

Siekiera Walther Tomahawk

219,00 zł

Dane techniczne:

Materiał trzonka: nylon, wzmacniany włóknem szklanym
Typ stali: nierdzewna - 420
Długość całkowita: 520 mm
Długość ostrza: 123 mm
Masa: 732 g
Kod producenta: 5.0748

dodatkowe informacje

Walther Tactical Tomahawk to lekki toporek taktyczny wzorowany na broni używanej przez żołnierzy, który świetnie sprawdzi się w turystyce, ratownictwie oraz survivalu.

Tomahak w taktycznym stylu
Podczas biwakowania, bytowania w lesie lub kempingu zazwyczaj potrzebujemy solidnego noża oraz siekiery. Walther Tactical Tomahawk łączy funkcję toporka, zbijaka do szyb oraz noża, dlatego będzie doskonałym dodatkiem do ekwipunku outdoorowego oraz atrakcyjnym elementem kolekcji miłośnika militariów.

Głowicę tomahawka wykonano z twardej stali nierdzewnej 420, która stanowi wprost idealny wybór w przypadku narzędzia outdoorowego. Stal 420 wyróżnia się dużą odpornością na korozję i zużycie, jest także stosunkowo łatwa do ostrzenia, co oznacza, że z naprawą krawędzi tnącej poradzimy sobie także w terenie.
Zaokrąglone ostrze o długości 123 mm doskonale radzi sobie zarówno z cięciem, jak i rąbaniem. Ostry kolec (nadziak) to funkcjonalne narzędzie, przydatne do podważania, rąbania i rozłupywania. Toporek ma 520 mm długości, jej środek ciężkości przesunięto na przód, co oczywiście zwiększa wydajność i ogranicza wysiłek konieczny do wykonania pracy.

Wygodny trzonek
Głowicę osadzono w chwycie za pomocą dwóch stalowych śrub. Prosty trzonek z moletowaną rączką wykonano z tworzywa FRN (nylon wzmacniany włóknem szklanym). Na zakończeniu rękojeści znajduje się stalowy trzpień, który w razie wypadku może pełnić funkcję zbijaka do szyb.

Do bezpiecznego przenoszenia toporka na pasie służy nylonowa pochewka zapinana na napę.

podobne produkty