Chusty i szale

Chusty i szale wykorzystywane są najczęściej jako ochrona szyi lub głowy przed wiatrem, chłodem lub palącym słońcem. Chusty i szale sprawdzą się zarówno podczas wypraw w góry, w gorące tropikalne rejony jak i podczas codziennego użytkowania.


Chusta na szyję zabezpiecza także przed kurzem, wchłania pot podczas upału. Chusta na szyję to niezastąpiony element ubrania także podczas wiosennych czy jesiennych polskich chłodów.

Chusta tunelowa oprócz zabezpieczenia szyi np przed chłodem, kurzem, wiatrem może służyć także jako nakrycie głowy, opaska na rękę. Jest niezastąpiona podczas każdego rodzaju aktywności. Dostępne w wielu kolorach i kamuflażach chusty tunelowe, zazwyczaj bezszwowe wykonane są z dobrych jakościowo elastycznych i miłych w dotyku materiałów. Możemy spotkać się także z nazewnictwem tego produktu chusta tunelowa tuba lub komin.

Chusta BCB to produkt brytyjskiej firmy o wielorakim zastosowaniu. W swojej ofercie firma BCB posiada zarówno klasyczne chusty jak i chusty chłodzące. Popularna chusta BCB Neck Cooling Scarf może zarówno pełnić funkcję chłodzącą jak i ogrzewać. Po namoczeniu chusty możemy ją dodatkowo schłodzić w lodówce lub ograć w kuchence mikrofalowej wówczas po założeniu będzie ogrzewać szyję.

W kategorii chusty i szale dostępne również szale tradycyjne chroniące przez wiatrem i mrozem.