Farby i kamuflaże

Farby i kamuflaże to produkty do zadań specjalnych. Wykorzystywane przez żołnierzy, służby specjalne, harcerzy, miłośników paintbollu i nie tylko. Farby i kamuflaże do twarzy i ciała zapewniają dobre maskowanie i wtopienie się w otoczenie.

Farba do kamuflażu jest dostępna w różnych kolorach i formach. Farby i kamuflaże możemy zakupić w pudełku z lusterkiem lub bez, sztyft itp. Najpopularniejszy i najczęściej stosowany kamuflaż do twarzy to kolory czarny, odcienie szarości, brązu i zieleni. Farba do kamuflażu lub inaczej kamuflaż do twarzy lub ciała oprócz swojej głównej funkcji maskowania, powinien być także odporny na działanie potu, nie wysuszać skóry, a ją nawilżać i pielęgnować. Większość farb i kamuflaży posiada dodatkowo właściwości pochłaniające promieniowanie podczerwone (IRR), które jest wytwarzane przez urządzenia noktowizyjne.

Taśma maskująca dostępna w rolkach o różnej szerokości i długości, przeważnie samoprzylepna pozwala na zamaskowanie np różnych uszkodzeń na naszym namiocie, plecaku czy innym survivalowym sprzęcie. Taśma maskująca dostępna jest w wielu odcieniach kamuflaży, od klasycznego woodland poprzez wiele innych. Odklejona nie pozostawia śladów, oprócz maskowania uszkodzeń, taśma maskująca może posłużyć do zamaskowania naszej lornetki, sprzętu myśliwskiego itp co pozwoli nam skutecznie ukryć się w otoczeniu w którym przebywamy.