Światła chemiczne

Światła chemiczne niebieskie, białe, zielone, pomarańczowe czy w innym dostępnym kolorze to źródło światła nie wymagające dodatkowego zasilania. Światło chemiczne sprawdzi się na biwaku, podczas dziecięcych zabaw czy na końcu świata ;)


Światło chemiczne nazywane latarką chemiczną kolorową czy też świetlikiem to jednorazowe kilkugodzinne źródło światła, które świeci na skutek reakcji chemicznej dwóch substancji. Latarka chemiczna kolorowa to plastikowy pojemnik, który aktywujemy zginając część zewnętrzną i delikatnie potrząsając pojemnikiem aby wymieszać dwie reagujące ze sobą substancje, na skutek reakcji chemicznej substancja fotouczulająca zaczyna świecić.


Światła chemiczne sprawdzą się niezależnie od pogody i w każdych warunkach. Wykorzystywane zarówno przez cywili jak i w warunkach wojskowych. Sprawdzają się doskonale jako oznaczenie miejsc np wypadku, jako sygnalizacja czy wszelkie alternatywne źródło światła. Światła chemiczne świecą w zależności od wybranego modelu od kilku minut, wtedy reakcja zachodzi szybciej a światło może być bardziej intensywne do nawet 12 godzin.
Światło chemiczne jest nietoksyczne i niepalne.