Konserwacja i czyszczenie

Konserwacja i czyszczenie

Konserwacja i czyszczenie to dział poświęcony wszystkiemu co jest związane z ogólnie pojętą pielęgnacją broni.
Każda broń pneumatyczna, hukowa oraz palna wymaga okresowego czyszczenia oraz zabezpieczenia przed wpływem niekorzystnych czynników.
Zaniedbywanie tych czynności może powodować w dłuższym okresie czasu uszczerbek na celności, niezawodności oraz może degradować fabryczne zabezpieczenia oraz powłoki galwaniczne.
Na szczególną  uwagę przy konserwacji broni i czyszczeniu zasługuje każda broń palna w tym najbardziej narażona na działanie żrących nagarów broń czarnoprochowa.
Czarny proch w przeciwieństwie do współczesnej amunicji do broni palnej jest prochem dymnym a przy jego spalaniu wydzielany jest nagar który ma destrukcyjne właściwości oddziaływania na broń, dlatego tak ważne jest czyszczenie broni tego typu.
W tym przypadku konserwacja i czyszczenie broni czarnoprochowej po każdorazowym strzelaniu nie jest tylko i wyłącznie zaleceniem ale koniecznością.
Dlatego też w tym dziale można znaleźć wszelkiego rodzaju oliwy i środki konserwujące i czyszczące broń.
Oprócz olejów czyszcząco konserwujących w ofercie posiadamy wyciory do broni długiej oraz krótkiej, preparaty do renowacji oksydy wraz z odtłuszczaczami, oleje do konserwacji elementów drewnianych takich jak kolby lub okładziny oraz smary antywstrząsowe do sprężyn wiatrówkowych. Wycior do broni dobieramy ze względu na kaliber posiadanej broni.

Konserwacja broni znacznie przedłuża jej żywotność oraz zapewnia utrzymanie w dobrym stanie przez długie lata.