Pistolety CO2

Pistolety CO2 ze względu na duży realizm dokładności odzwierciedlenia danej repliki broni krótkiej są bardzo popularne wśród miłośników broni ASG.

Pistolety CO2 zasilane są 12 gramową kapsułą z dwutlenkiem węgla. Uwolniony pod ciśnieniem gaz CO2 stanowi siłę napędową do wystrzelenia z pistoletu ASG kulek plastikowych o średnicy 6 mm.

Należy pamiętać o właściwym użytkowaniu pistoletów ASG zasilanych kapsułami CO2. Po zakończonym strzelaniu wyciągamy kapsułę z dwutlenkiem węgla ze swojego pistoletu ASG CO2, pozostawiona pusta czy nawet z niewielką ilością gazu stopniowo niszczy uszczelki. Zwracamy także uwagę na temperaturę otoczenia podczas strzelania, która ma wpływ na właściwości dwutlenku węgla. Najlepszy czas na strzelanie z pistoletu ASG zasilanych CO na zewnątrz to ciepła wiosna, lato, jesień. Podczas strzelania na zewnątrz zimą czy w chłodniejsze dni możemy zaobserwować zacinanie się pistoletu czy brak powtarzalności strzałów.

Wybierając swoją własną replikę broni krótkiej w wersji pistoletu ASG CO2, sugerujemy się jakością wykonania. Bierzemy także pod uwagę jaki materiał użyto do produkcji danego pistoletu CO2 co przekłada się w znaczący sposób na jego trwałość. Pojemności magazynków w różnych modelach replik ASG nie różnią się znacznie pomiędzy sobą.