Pistolety green gas

Pistolety Green Gas ze względu na duży realizm dokładności odzwierciedlenia danej repliki broni krótkiej są bardzo popularne wśród miłośników broni ASG.

Pistolety zasilane są specjalnym gazem ładowanym do pistoletu podobnie jak gaz do zapalniczek. Uwolniony pod ciśnieniem Green Gas stanowi siłę napędową do wystrzelenia z pistoletu ASG kulek plastikowych o średnicy 6 mm.

Pistolety zasilane gazem tego typu są bardz proste w obsłudze. Uzupełnianie gazu odbywa się bez konieczności rozkręcania pistoletu poprzez przyłożenie butelki z green gazem do zaworku znajdującego się w dolnej części rękojeści i jego dociśniecie.
Zwracamy także uwagę na temperaturę otoczenia podczas strzelania, która ma wpływ na właściwości dwutlenku węgla. Najlepszy czas na strzelanie z pistoletu ASG zasilanych green gazem na zewnątrz to ciepła wiosna, lato, jesień.
Podczas strzelania na zewnątrz zimą czy w chłodniejsze dni możemy zaobserwować zacinanie się pistoletu czy brak powtarzalności strzałów.

Wybierając swoją własną replikę broni krótkiej w wersji pistoletu ASG Green Gas, sugerujemy się jakością wykonania. Bierzemy także pod uwagę jaki materiał użyto do produkcji danego pistoletu co przekłada się w znaczący sposób na jego trwałość. Pojemności magazynków w różnych modelach replik ASG nie różnią się znacznie pomiędzy sobą.