Maty, tarcze

Maty, tarcze

Maty, tarcze są obowiązkowym wyposażeniem każdego łucznika. Mata łucznicza może być wykonana ze specjalnej pianki lub słomy. Pozwala ona na bezpieczne strzelanie bez obawy o ryzyko zniszczenia strzały gdyż mata łucznicza ma określoną wytrzymałość i amortyzuje strzał nie niszcząc strzały, co zdarza się najczęściej po uderzeniu strzały w twardy przedmiot jak np. drewno i wtedy często ulega uszkodzeniu.
Maty łucznicze umożliwiają również swobodne mocowanie tarcz łuczniczych odpowiedniej średnicy dobranej do wielkości maty.
W tej kategorii znajdą Państwo szeroki wybór różnych rodzajów mat łuczniczych (słomiane, piankowe) oraz tarcz.
Wśród mat słomianych oferujemy maty zawijane typu ślimak o średnicach od 65 do 110 cm. Występują one również w różnych wariantach grubości.
Maty łucznicze piankowe oferujemy w wymiarach 60x60 cm o grubościach odpowiednio 10 oraz 20 cm.
Potrzebna do maty tarcza łucznicza wykonana jest ze specjalnej grubej tektury która została wzmocniona specjalną nicią wewnątrz minimalizującą ryzyko podarcia się tarczy podczas użytkowania. Tarcza łucznicza dostępna jest w różnych rozmiarach, co pozwala na swobodne dopasowanie jej do naszej maty.  Możemy spotkać się z nazewnictwem tarcza łucznicza słomiana , jest to błędne nazewnictwo, ponieważ jak wiemy tarcze wykonane są z różnego rodzaju papieru czy tektury. Maty, tarcze to kolejny zakup gdy wybraliśmy już odpowiedni łuk i strzały.