Proce i akcesoria

Proce i akcesoria

W kategorii proce i akcesoria znajdą Państwo bardzo szeroki wybór różnego rodzaju proc. Proce należą do kategorii urządzeń gdzie siłą napędową jest naciągnięta cięciwa za pomocą której miota się pociski na odległość. Rolę cięciwy stanowi tu guma do procy, która jest elementem najszybciej zużywającym się w procy, ale bez trudu dostępnym w sklepach gdzie można zakupic proce.
Różnica pomiędzy procą a łukiem lub też kuszą jest taka że ładunek nie ma miejsca podparcia tak jak to ma miejsce w łuku lub miejsca prowadzenia jak w przypadku kuszy.
Jednak zasada przekazywania energii jest analogiczna. Dwa napięte ramiona w przypadku proc jest to guma do procy a ładunek umieszcza się w skórce mocowanej w tejże gumie.
Proce są prostymi urządzeniami a amunicja do nich jest łatwo dostępna i najczęściej darmowa jeśli strzelamy kamykami.
Jeżeli dodamy do tego niską cenę otrzymujemy najtańszy produkt w kategorii broni cięciwowej dostępny w prosty sposób i bez żadnych pozwoleń.
Z akcesoriów do proc najpopularniejsze to kule stalowe oraz zapasowa guma do procy. Często klienci pytają o kule stalowe 6 mm, ale z wieloletniej praktyki sprzedaży wynika że najbardziej optymalne to kule o średnicach od 7 mm do 9,5 mm.

Proce i akcesoria do nich to wbrew pozorom nie produkt dla małolatów, wielu dorosłych sięga po proce i ćwiczy celność strzału co wcale nie jest takie proste, świetnie się przy tym bawiąc.