Łuki tradycyjne

Łuki tradycyjne

W tym dziale umieszczono łuki klasyczne oraz łuki tradycyjne.
Oba typy łuków działają na podobnej zasadzie a mianowicie energia potrzebna do wystrzelenia strzały jest generowana za pomocą cięciwy napiętej na dwóch ramionach łuku.
Łuk klasyczny składa się z majdanu do którego przymocowane są ramiona refleksyjne. Całość spięta jest cięciwą. Zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość regulacji mocy poprzez odpowiednie ustawienie ramion oraz możliwość optymalnego dobierania długości cięciwy która to może mieć wpływ na osiąganą przez łuk moc.
Drugim typem łuku jest łuk tradycyjny zwany także angielskim. W tym przypadku majdan oraz ramiona stanowią jedną całość i są wykonywane z wielowarstwowego drewna klejonego. Najczęściej używa się drewna cisowego które ma bardzo dobre właściwości sprężyste połączone z odpowiednią wytrzymałością.
Obie wersje łuków tradycyjnych dostępne są w naszym sklepie i przyjęliśmy podział ze względu na przeznaczenie pod kątem wiekowym.
Łuk dziecięcy tradycyjny to łuk przeznaczony do najmłodszych łuczników. Energia tych łuków nie przekracza w większości 15 LBS (około 7 kg) a wzrost strzelca to około 150 cm.
Łuk klasyczny dla młodzieży oraz dla dorosłych to łuki o energii powyżej 15LBS (7 kg).

Łuk dziecięcy czy młodzieżowy to super pomysł na prezent i także metoda jak zachęcić dziecko czy nastolatka do sportu a odciągnąć jego uwagę od smartfona.
Łuki tradycyjnie dobieramy dla użytkownika pamiętając, że długość i moc dobiera się odpowiednio do wzrostu osoby dla której łuk tradycyjny czy też bloczkowy jest dedykowany.