Toporki i tamahawki

Toporki i tomahawki
Używane do większości ciężkich zadań, rąbania drzewa na ognisko, na szałas itp. Toporki i tomahawki  to niezbędny element wyposażenia survivalowego. Tomahawk survivalowy jest mniejszy gabarytowo od toporków, jest to rodzaj małej siekierki z drobnym obuchem i dłuższym drzewcem, rękojeścią. Może być jedno lub obosieczny, jedna strona w przypadku tomahawku jednosiecznego może być zakończona szpicem. W przeszłości zarówno topory, toporki i tomahawki były wykorzystywane jako broń bojowa.

Popularne tomahawki Kandar dostępne w przystępnej cenie w kilku modelach cieszą się dużą popularnością wśród miłośników survivalu. W komplecie posiadają pochwę na ostrze, co ułatwia bezpieczny transport. Przydatne podczas wypraw, poręczne tomahawki Kandar nie zajmują dużo miejsca w bagażu.

Tomahawki do rzucania często gabarytowo są mniejsze od typowego tomahawka survivalowego. Dobrze, gdy zbudowane są  z jednego kawałka metalu, co dodatnio wpływa na ich wyważenie i powoduje, ze jako tomahawk do rzucania dobrze spełnia swoją funkcję. Ponadto taka budowa wpływa także na trwałość tomahawku. W sprzedaży dostępne są modele z ogumowaną rękojeścią co zapewnia dobry chwyt i zapobiega wyślizgnięciu się toporka czy tomahawka z ręki.