Latarki czołowe

Latarki czołowe zaprojektowane tak aby zapewnić zewnętrzne oświetlenie podczas pracy obu rąk. Niezastąpione nie tylko dla grotołazów, coraz więcej biegaczy sięga po latarkę czołową w sytuacjach gdy dni są coraz krótsze, mrok zapada szybciej a ochota na sport nie odpuszcza. Nie tylko w takich sytuacjach latarki czołowe znajdują swoje zastosowanie, chociażby coraz więcej kierowców ma je na swoim wyposażeniu, niezastąpiona podczas wymiany opon gdy obydwie ręce są zajęte,a zewnętrzne źródło światła potrzebne. Mimo iż posiadają mniejszą moc w porównaniu do tradycyjnych ręcznych latarek, to i tak latarki czołowe mają swoje plusy i sprawdzają się w wielu sytuacjach outdoorowo militarnych.


Popularna wśród użytkowników latarka czołowa Silva to produkt szwedzkiej firmy będącej pionierem w produkcji latarek czołowych. Latarka czołowa Silva to wysoka jakość wykonana połączona z wygodą użytkowania.
Latarka czołowa w zależności od modelu może mieć kilka trybów pracy, różny czas działania, oraz różną długość snopu światła którą dodatkowo różnicuje wybrany tryb pracy, mogą także posiadać różny stopień wodoodporności oraz opcję stosowania oprócz czołowej także ręczną. Zasilanie latarki czołowej to akumulator lub bateria.