Maczety

Maczety

Maczety są to narzędzia używane w ogrodnictwie do wycinania zarośli oraz gęstych krzewów. Jest to rodzaj długiego płaskiego noża, typ tasaka.
W survivalu używa się ich do przygotowania schronienia, pokarmu oraz do wyrębu gęsto zakrzewionego terenu przez który chcemy się przeprawiać.
Maczeta kształtem i ciężarem zbliżona jest do dużego tasaka lub miecza.
W zależności od potrzeb użytkowników maczety dzielą się ze względu na kształt głowni ostrza, ze względu na ciężar co jest związane z ich grubością oraz ze względu na ich długość.
Poza tym możemy rozróżnić dwa typy maczet w zależności od rodzaju pochwytu: maczetę jednoręczną lub maczetę dwuręczną.
Najpopularniejsze typy głowni maczet: bolo, kukri, bowie, classic.
Najbardziej charakterystyczną spośród wymienionych maczet ze względu na kształt głowni jest maczeta kukri. Swoim charakterystycznym kształtem maczeta kukri nawiązuje kształtem do legendarnych nepalskich noży Kukri, będących atrybutem nepalskich wojowników Gurkhów. Kolejną maczetą cieszącą się popularnością dzięki Bear'owi Grylls którzy został twarzą marki jest maczeta Gerber. Firma ta oferuje maczety Gerber różnych rodzajów, każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie.
W ofercie naszego sklepu znajdą państwo maczety najpopularniejszych producentów takich jak maczeta Gerber Bear Grylls, Umarex Walther, MFH, Joker oraz Kandar.