Krzesiwa i piły

Krzesiwa i piły to niezawodne i niezwykle przydatne elementy ekwipunku każdego miłośnika survivalu. Sprawdzą się na biwaku, na wypadzie poza miasto. W naszym dziale krzesiwa i piły znajdą Państwo produkty takich firm jak Gerber, Helikon czy MFH.


Krzesiwo to niezastąpione źródło ognia bez względu na warunki atmosferyczne. Ze względu na odporność przed zamoczeniem i wilgocią krzesiwa mają znaczną przewagę nad tradycyjnymi zapałkami a nawet przed zapalniczkami. Krzesiwo magnezowe dodatkowo usprawnia rozpalenie ogniska dzięki magnezji, niewielka jej ilość zeskrobana pomoże szybko i efektywnie rozpalić ognisko poprzez pocieranie iskrownika np tępą stroną noża. Stosując krzesiwo magnezowe przygotujmy sobie suchą podpałkę - liście, chrust itp, aby po zapaleniu magnezji szybko rozniecić większy ogień do pożądanego ogniska. Często poszukiwane przez miłośników survivalu krzesiwo Bear Grylls to sygnowane nazwiskiem idola survivalowców krzesiwa marki Gerber. Pod nazwą krzesiwo Bear Grylls znajdziemy fajne kompaktowe, wodoodporne krzesiwa, czasami posiadające jeszcze jakąś dodatkową funkcję np breloka. Kupując krzesiwo Bear Grylls poczujemy się jak nasz idol próbując przetrwać w najdzikszych zakątkach świata :)

Piła drutowa o mniejszych lub większych "ząbkach", dłuża lub krótsza, posiadająca wygodne uchwyty lub oczka do ciągnięcia, małe kompaktowe nie zajmują dużo miejsca w plecaku.
Jeśli już jesteśmy zaopatrzeni w krzesiwo magnezowe to kolejnym nieodłącznym elementem naszego wyposażenia jest wspomniana piła drutowa, która pomoże nam przyciąć, odciąć czy uciąć mniejszą i grubszą gałąź potrzebną do ogniska czy budowy szałasu.

Krzesiwa i piły to podstawowy element wyposażenia osoby marzącej o przetrwaniu w otoczeniu dzikiej przyrody jak Bear Grylls :)