Śrut, tarcze i CO2

Śrut, tarcze i CO2

W dziale śrut, tarcze i CO2 oferujemy wszelkiego rodzaju śrut do wiatrówek długich oraz krótkich, tarcze strzelnicze oraz akcesoria zasilające wiatrówki sprężonym dwutlenkiem węgla tzw. naboje CO2.

Śrut do wiatrówki należy dobierać odpowiednio według kalibru oraz energii karabinka lub pistoletu.
Najpopularniejszymi kalibrami śrutów oferowanych w tym dziale są odpowiednio: kaliber 4,5 mm, 5,5 mm, 6,35 mm oraz 7,62 mm.
Drugim czynnikiem mającym wpływ na odpowiedni dobór śrutu jest jego przeznaczenie.
Do strzelania tarczowego wybieramy śruty o płaskim kształcie łebka, do strzelania na dalsze dystanse te z zaokrągloną główką, do niszczenia szkodników używamy śrutu o łebkach typu pointed lub o ostrym zakończeniu.
Śruty występują również w wersjach do specjalnego przeznaczenia o budowie mieszanej tzn. połączenie ołowiu, teflonu oraz stali lub różne kombinacje tych połączeń.
Ich przeznaczenie określa indywidualny opis przy danym typie śrutu.
Kolejnym czynnikiem wyboru jest masa śrutu. Do słabszych karabinków lub pistoletów używamy lżejszych, do mocniejszych odpowiednio cięższych.
Do tego wszystkiego śruty występują w różnych przedziałach cenowych. Odpowiednia kalibracja, utrzymanie równej powierzchni oraz brak nadlewek to cechy wyróżniające dobrej jakości śrut od tych najtańszych. Ma to przełożenie na jego jakość a tym samym na celność strzelania.

Tarcze strzelnicze oferowane przez nas sklep wytwarzane są z twardej tektury gwarantującej odpowiednie wycinanie równych otworów podczas strzelania.
Tarcze do strzelania występują w różnych wzorach oraz w dwóch wymiarach tj. 14 oraz 17 cm. Dodatkowo oferujemy tarcze do strzelania z wiatrówek krótkich tzw. tarcze sylwetkowe typu francuz.

CO2 to akcesoria zasilające do wiatrówek napędzanych sprężonym dwutlenkiem węgla. Najpopularniejsze to naboje CO2 o wadze ładunku 12 gram oraz 88 gram.
Naboje CO2 występują również w wersji 8 gram stosowane do profesjonalnych pistoletów obronnych RAM.

Śrut, tarcze i CO2 to podstawowe akcesoria będące na wyposażeniu strzelca broni krótkiej lub długiej, wówczas konieczność posiadania CO2 zależy od modelu posiadanej broni.