Noże sprężynowe

Noże sprężynowe

nazywane także automatycznymi, charakteryzują się możliwością ekspresowego otwarcia jedną ręką za pomocą naciśnięcia guzika, który uruchamia mechanizm wysunięcia jednosiecznej głowni. Noże sprężynowe sprawdzają się gdy potrzebujemy je natychmiast użyć. Posiadają blokadę zamykania i otwierania. Większość noży sprężynowych posiada małe lub średnie gabaryty, z łatwością zmieszczą się w kieszeni czy torebce. Nóż sprężynowy zazwyczaj kojarzy nam się z filmami gangsterskimi, gdzie w ciemnym zaułku zaatakowany bandzior wyciągał go z kieszeni i słychać było charakterystyczne "pstryk"... nóż sprężynowy był już gotowy do użycia ;)

W kategorii noże sprężynowe znajdą także Państwo nóż bagnet, otwierany za pomocą przycisku, o różnej długości ostrza i rękojeści. Nóż bagnet posiada podobnie jak każdy nóż sprężynowy blokadę przed przypadkowym otwarciem i zamknięciem. Noże sprężynowe typu bagnet pełni po rozłożeniu pełnią rolę sztyletu zamocowanego na karabinie AK47. W zestawie posiadają etui, z możliwością podpięcia do paska spodni.

Ostrze noża sprężynowego wykonane powinno być z wysokiej jakości stali nierdzewnej, rzadziej węglowej, rękojeść może być drewniana lub metalowa.