Karabinki CO2 i Green Gas

Karabinki CO2 i Green Gas są super propozycją dla wielbicieli dobrej zabawy jaką zapewniają karabinki ASG nazywane także często wiatrówką CO2, co jest jednak błędną nazwą, którą jednak w poniższym opisie będziemy się posługiwać z uwagi na przyzwyczajenia do pewnego nazewnictwa użytkowników asg.


Karabinki CO2 jak sama nazwa już wskazuje zasilane są za pomocą kapsuł z dwutlenkiem węgla (CO2), są to zazwyczaj 12 gramowe kapsuły. Dwutlenek węgla stanowi siłę napędową do wystrzelenia kulek ASG. Naciśnięcie spustu powoduje otwarcie zaworu i uwolnienie się z kapsuły porcji CO2, który napędza kulkę do wystrzału. Jedna kapsuła CO2 wystarcza na około 40-50 strzałów karabinkiem ASG co jest dodatkowo uzależnione od mocy posiadanej wiatrówki CO2 oraz masy użytych do strzelania kulek.

Karabinki Green Gas zasilane są za pomocą specjalnego gazu dostępnego w wygodnych pojemnikach. Sprężony gaz stanowi siłę napędową do wystrzelenia kulek ASG. Naciśnięcie spustu powoduje otwarcie zaworu i uwolnienie się z kapsuły porcji gazu, który napędza kulkę do wystrzału. Zasilanie Green Gas w porównaniu do naboi CO2 jest prostsze w obsłudze. Samo zasilanie karabinka polega na przyłożeniu końcówki gazu do zaworu w karabinku i jego naciśnięcie. Analogicznie ładowane są zwykłe zapalniczki.

Należy pamiętać, iż wpływ na użytkowanie karabinków CO2 i Green Gas ma temperatura otoczenia, jest to uwarunkowane właściwościami dwutlenku węgla. Dlatego też najlepszy okres na użytkowanie tego typu karabinków ASG to ciepła wiosna, lato, jesień. Zimą czy w chłodniejsze dni możemy zaobserwować brak powtarzalności strzałów lub w ogóle zacięcie swojej wiatrówki gazowej.

Przy wyborze właściwego karabinku CO2 lub Green Gas, zwróćmy uwagę w jakim trybie dana replika strzela: pojedyńczym, półautomatycznym lub automatycznym.

Dużą zaletą karabinków ASG zasilanych CO2 lub Green Gazem jest wysoki realizm wykonania danej repliki, co powoduje iż ciągle cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników karabinków ASG.