Karabinki sprężynowe

Karabinki sprężynowe są super propozycją dla wielbicieli dobrej zabawy jaką zapewniają karabinki ASG nazywane także często wiatrówką CO2, co jest jednak błędną nazwą, którą jednak w poniższym opisie będziemy się posługiwać z uwagi na przyzwyczajenia do pewnego nazewnictwa użytkowników asg.


Karabinki sprężynowe jak sama nazwa już wskazuje zasilane są za pomocą wbudowanej sprężyny. Sprężyna stanowi napęd tłoka w którym sprężane jest powietrze umożliwiające oddanie strzału. Naciśnięcie spustu powoduje zwolnienie tłoka, który napędza cylinder w którym sprężone zostaje powietrze umożliwiające wystrzelenie kulki. Karabinki w zależności od rodzaju i długości sprężyny oraz tłoka posiadają różne prędkości wylotowe kulek.

Należy pamiętać, iż wpływ na użytkowanie karabinków sprężynowych ma temperatura otoczenia, jest to uwarunkowane właściwościami stali. Dlatego też najlepszy okres na użytkowanie tego typu karabinków ASG to ciepła wiosna, lato, jesień. Zimą czy w chłodniejsze dni możemy zaobserwować brak powtarzalności strzałów.

Dużą zaletą karabinków ASG zasilanych CO2 jest wysoki realizm wykonania danej repliki, co powoduje iż ciągle cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników karabinków ASG.

Wśród karabinków sprężynowych rozróżniamy podział na repliki karabinów szturmowych lub snajperskich.