NOŻE

Noże - w tej kategorii można znaleźć wszelkiego rodzaju noże, narzędzia wielofunkcyjne, maczety oraz akcesoria do nich.
Nóż to broń biała i jest narzędziem towarzyszącym ludziom od zarania cywilizacji. Kiedyś był elementem niezbędnym w walce o przetrwanie, dziś towarzyszy nam codziennie. Broń biała była wykorzystywana na przestrzeni wieków do walki wręcz, najczęstsze skojarzenie gdy słyszymy o broni białej to długie noże typu bagnety, a są to także krótkie noże.
Na przełomie wieków ten typ narzędzia był oznaką władzy i godności mężczyzny. Z czasem ta funkcja zeszła na plan dalszy a sam nóż stał się narzędziem pracy.
Nóż wykorzystują strażacy, ratownicy, policjanci, ochroniarze, żołnierze, myśliwi, użytkownicy survivalu oraz sportów ekstremalnych jak również wiele innych grup zawodowych.
W Polsce nie ma przepisów ograniczających prawo do posiadania jakiegokolwiek noża, maczety lub szabli. Jedyny zapis w Ustawie o Broni i Amunicji nie dopuszcza posiadania broni białej w przedmiotach jej nie przypominających. Przykładem jest nóż ukryty w parasolce.

Podział noży w tym dziale ma charakter umowny i dotyczy głównie konstrukcji noża i jego przeznaczenia. Najbardziej charakterystyczne podkategorie:

1) Maczety - długie noże przeznaczone do wyrąbywania zarośli, wycinania krzewów lub podobnych prac ogrodniczych

2) Multitoole - narzędzia wielofunkcyjne w których oprócz noża można znaleźć wiele przydatnych narzędzi typu śrubokręt, kombinerki, piły itp.

3) Noże składane - wszystkie noże posiadające możliwość złożenia i schowania ostrza w rękojeści noża. Do tej kategorii zaliczyć można również noże ratownicze, scyzoryki (krótkie noże) oraz noże sprężynowe

4) Noże ze stałą klingą - wszystkie noże których ostrza nie można złożyć i schować w rękojeści - najczęściej jest to duży nóż w komplecie z pochwą

5) Topory i tomahawki - siekiery, tomahawki oraz podobne narzędzia służące do rąbania drzew i gałęzi.