Akcesoria PCP

Akcesoria PCP

Akcesoria PCP to kategoria w której oprócz części eksploatacyjnych do karabinków oraz pistoletów PCP znajdują się również akcesoria zasilające.
Wśród akcesoriów do wiatrówek PCP znaleźć tu można m.in.: tłumiki, kompensatory, manometry, szybkozłączki, elementy tuningu. Akcesoria do wiatrówek PCP to także magazynki.
Wśród akcesoriów PCP zasilających znajdują się pompki oraz butle jak również elementy ładujące takie jak zestawy z manometrem lub węże wysokociśnieniowe.
Pompki są bardzo popularne ze względu na cenę oraz niezależność od konieczności nabijania powietrza jak w przypadku butli.
Ładowanie karabinka pompką wymaga jednak użycia sporej ilości energii oraz czasu.
Nabicie przeciętnego kartusza od karabinka PCP za pomocą pompki zajmuje około 5-10 minut w zależności od tempa pompowania oraz pojemności kartusza.
Ładowanie z butli trwa około 15 sekund i nie wymaga użycia żadnej siły. Należy jednak okresowo uzupełniać ciśnienie powietrza w butli.
Napełnianiem butli zajmują się miejsca w których serwisuje się sprzęt nurkowy lub niektóre stacje straży pożarnej (jeśli udostępniają taką możliwość).
Przewagą pompki nad butlą jest jej niewielka masa oraz możliwość doładowania karabinka w każdej sytuacji.
Minusem natomiast sporo czasu jaki trzeba temu poświęcić oraz znaczny wysiłek fizyczny.
Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z obydwu sposobów ładowania wiatrówek PCP i wybieranie najwygodniejszego dla użytkownika w zależności od sytuacji oraz miejsca.