Bielizna termoaktywna

Bielizna termoaktywna to propozycja komfortowego uprawiania sportu czy wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej w niesprzyjających warunkach pogodowych.
Bielizna termoaktywna powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, zapewniających prawidłowe odprowadzanie wilgoci z powierzchni ciała,oraz powinna chronić przed zimnem.


Wojskowa bielizna termoaktywna a także każda inna wykonana jest z elastycznego materiału, przylegającego do ciała, pozwalającego na pełen zakres ruchów i zapewniająca komfort z jej użytkowania. Ponadto wojskowa bielizna termoaktywna może posiadać strefy w miejscach zwiększonej potliwości w których poziom wentylacji jest zwiększony, co zapewnia dodatkowy komfort podczas dużego wysiłku fizycznego.


Oddychająca bielizna termoaktywna powinna być wykonana w technologii bezszwowej co pozwala uniknąć otarć lub podrażnień skóry. Stopień ochrony przed zimnem oddychającej bielizny termoaktywnej jest zróżnicowany i uzależniony między innymi grubości materiału z którego jest uszyta. Zasada jest prosta, im cieńszy materiał bielizny termoaktywnej tym lepiej odprowadza wilgoć, z kolei im grubszy tym lepiej izoluje ciało przed niskimi temperaturami.