Walizki

Walizki

Kategoria w której każdy znajdzie dla siebie walizkę oraz kufer na wiatrówkę do różnego typu karabinka, pistoletu lub rewolweru. Można spotkać się także z nazewnictwem: futerał na broń.
Walizki na broń długą czy krótką to przede wszystkim wygoda przechowywania, transportowania oraz zabezpieczania przed dostępem osób niepowołanych.
Wszystkie walizki zostały wyposażone w prosty sposób zamykania oraz wyścielone są wewnątrz gąbką typu zęby rekina, która zapobiega przesuwaniu się broni wewnątrz podczas transportu.
Wśród nich można wyróżnić kufer na broń krótką, na broń składaną, futerały na karabiny oraz duże walizki na broń mieszczące po 2 lub nawet 3 jednostki.
W modelach typu SEC zastosowano prostą konstrukcję zamykania dzięki której w bardzo łatwy sposób zaadoptować można zamknięcie szyfratorem.
Oferowane przez sklep walizki pochodzą od włoskich producentów firm Negrini oraz Megaline gwarantujących bardzo dobry stosunek jakości do ceny produktu.

Walizka czy jakikolwiek futerał na broń jest niezbędny podczas transportu i przechowywania.
Ma tą przewagę nad pokrowcem na broń, że walizka na broń jest ze sztywnego tworzywa sztucznego i dzięki temu ryzyko uszkodzenia jest minimalne. Z kolei pokrowiec na broń, zwłaszcza długą jest tańszy od kufrów.
Walizki dostępne są zazwyczaj w klasycznym czarnym kolorze, chociaż zdarzają się także w innych : zielonych, granatowych, ale już mniej popularnych.