Pistolety sprężynowe

Pistolety sprężynowe w wersji ASG do wykonania strzału potrzebują jedynie siły ludzkich rąk.

Naciągnięcie sprężyny odbywa się poprzez ruch suwadłem lub zamkiem pistoletu sprężynowego ASG. Poprzez naciśnięcie spustu zwalniamy sprężynę, co powoduje sprężenie ciśnienia powietrza w lufie i wypchnięcie plastikowej 6 mm kulki w sprężynowych pistoletach do ASG.
Dla niektórych użytkowników pistoletu sprężynowego ASG, konieczność każdorazowego przeładowania repliki ASG przed oddaniem strzału może być wadą, ale niesie to też ze sobą zaletę nie sugerowania się temperaturą otoczenia jak przy pistoletach napędzanych nabojem CO2. A ponieważ jak już wcześniej wspomniano pistolety sprężynowe napędzane są siłą ludzkich rąk nie musimy pamiętać o noszeniu ze sobą zapasowych naboi CO2 czy pojemników z green gazem.


Sprężynowe pistolety do ASG mają swoją rzeszę zwolenników z uwagi właśnie na bardzo prosty i nieskomplikowany system napędowy oraz wierność odwzorowania danej repliki broni palnej.
Podobnie jak przy innych typach broni ASG wybór wśród pistoletów sprężynowych jest bardzo szeroki. Kupując pistolet sprężynowy ASG zwróćmy uwagę na materiał z jakiego jest wykonana dana replika, sprawą drugorzędną jest pojemność magazynka, która pomiędzy danymi pistoletami sprężynowymi nie różni się znacznie.