Ochrona wzroku i słuchu

Ochrona wzroku i słuchu

Ochrona wzroku i słuchu - dział z przeznaczeniem na wszelkiego rodzaju akcesoria strzeleckie służące zabezpieczeniu wzroku oraz słuchu podczas strzelania.
Strzelanie z broni palnej lub broni czarnoprochowej generuje bardzo duży poziom hałasu w granicach przekraczających często i znacząco poziom 100 dB.
Każdy uszczerbek słuchu jest zjawiskiem nieodwracalnym a zniszczone komórki się nie regenerują.
Dlatego warto pomyśleć o jego ochronie zanim wybierzemy się na strzelnicę.
W ofercie sklepu posiadamy dwa rodzaje słuchawek ochronnych:

Słuchawki ochronne pasywne wyciszają wszystkie dźwięki po założeniu. Posiadają prostą konstrukcję bez elementów elektroniki. Niestety ograniczają odbiór sygnałów dźwiękowych lub ostrzeżeń od innych osób. Z tego powodu najchętniej wybieraną formą słuchu są słuchawki aktywne.

Słuchawki ochronne aktywne. Ten typ ogranicza jedynie dźwięki o określonym poziomie np. powyżej 85 dB. Oznacza to że w trakcie przebywania na strzelnicy możemy normalnie rozmawiać słysząc mówiącego a dźwięk jest blokowany jedynie w momencie oddania strzału.

Ochrona wzroku jest równie ważna jak ochrona słuchu.

Okulary strzeleckie ograniczają wystąpienie urazów wzroku spowodowanych rykoszetującym śrutem lub przed poparzeniem elementami spalanego prochu.
Okulary do strzelania nie gwarantują one pełnej stuprocentowej ochrony gdyż jest to fizycznie niemożliwe, jednakże w znaczący sposób podnoszą poziom zabezpieczenia wzroku w momencie wystąpienia tego typu niekorzystnych i niebezpiecznych zdarzeń jak opisane powyżej.

Ochrona wzroku i słuchu jest niezwykle istotna, dlatego warto wyposażyć się wybierając się na strzelnicę w słuchawki ochronne aktywne lub pasywne oraz okulary do strzelania.