OPTYKA

Optyka - szeroki dział obejmujący wszelkiego rodzaju celowniki optyczne takie jak lunety, kolimatory, celowniki laserowe jak również sprzęt do obserwacji turystycznych m.in.: lornetki, lunety obserwacyjne lub monokulary.
W dziale optyka znaleźć można również wszelkiego rodzaju akcesoria potrzebne do przechowywania, montażu lub transportu urządzeń optycznych.

Podstawowy podział optyki ze względu na rodzaj urządzeń:

1) Lunety celownicze są to części optyczne do broni pneumatycznej (wiatrówek) które można stosować na karabinkach sprężynowych, wiatrówkach krótkich jak pistolety lub rewolwery (jeśli posiadają możliwość montażu celownika).

2) Lornetki - urządzenia optyczne służące do obserwacji plenerowych lub jako wyposażenie myśliwych będących akcesoriami optycznymi do broni pozwalające na obserwację zwierzyny w trudnych warunkach atmosferycznym lub po zmroku.

3) Noktowizory - urządzenia pozwalające na obserwację w warunkach nocnych. Noktowizory ze względów prawnych nie mogą być stosowane w myślistwie jako optyka do broni podczas polowania, tylko jako niezależne urządzenie obserwacyjne nie połączone z bronią.

4) Celowniki laserowe - optyka służąca do punktowego wskazywania celów. Celownik laserowy wytwarza wiązkę światła najczęściej w kolorze czarwonym lub zielonym wskazującą punkt trafienia.