Części i cięciwy

Części i cięciwy.

Dział  części i cięciwy to akcesoria łucznicze oraz części do łuków.
Cięciwy do łuków to najczęściej zużywający się element podczas eksploatacji. Na ich żywotność wpływ ma nie tylko ilość oddanych strzałów ale również sposób w jakim są przechowywane oraz konserwowane. Cięciwa do łuku powinna być co jakiś czas konserwowana specjalnym woskiem, który ją zabezpiecza oraz przedłuża jej żywotność. Kupując nową, sprawdźmy czy dana cięciwa do łuku jest dedykowana do naszego modelu łuku, jeśli takiej nie możemy znaleźć to sprawdźmy dokładnie parametry.
W przypadku łuków tradycyjnych zalecane jest zdejmowanie cięciw z ramion łuku podczas gdy nie jest on eksploatowany. Dzięki temu cięciwa zachowa fabryczne parametry i nie ulegnie zbyt szybko osłabieniu i wydłużeniu.
Wśród pozostałych akcesoriów w dziale części i cięciwy dostępne również profesjonalne celowniki do łuków bloczkowych, części do łuku takie jak kable, podstawki łucznicze, nocki oraz groty.

Szeroki wybór podstawek do łuków obejmuje najprostsze podstawki jak i typu biscuit czy capture.Po celownik do łuku najczęściej sięgają zaawansowani łucznicy, choć jest to przedmiot wart stosowania na każdym etapie naszego zaawansowania w strzelaniu.