Strzelnice i kulochwyty

Strzelnice i kulochwyty

Strzelnice i kulochwyty to kategoria w której znaleźć można różnego rodzaju cele stosowane w strzelectwie pneumatycznym.
Strzelnice to jedno lub wielomiejscowe cele powodujące opad, obrót lub zawirowanie elementu trafienia.

Oferowane przez nas strzelnice można podzielić na kilka rodzajów:

Strzelnice biathlonowe - strzelnice w których po trafieniu w otwór tzw. "kill zone" krążek zostaje przewrócony. Trafienie w obudowę strzelnicy nie powoduje przewrócenia krążka.
W tego typu strzelnicach przywrócenie wszystkich punktów trafień do pozycji wyjściowej odbywa się za pomocą pociągnięcia sznurka.
Występują w różnych wariantach i wielkościach otworów oraz w wersji w której trafienie w otwór powoduje przysłonięcie pola trafienia.

Strzelnice obrotowe
- tzw. spinery. Są to strzelnice w których trafienie w punkt powoduje ruch obrotowy celu trafienia. Występują w połączeniu z kulochwytami lub jako spinery indywidualne

Strzelnice reaktywne
- strzelnice w postaci sylwetki zwierząt posiadające dwa punkty trafienia. Pierwszy główny górny powoduje opadnięcie punktu trafienia - lizaka, a drugi dolny jego podniesienie do pozycji wyjściowej.

Strzelnice reaktywne opadowe
- strzelnice sylwetkowe w których po trafieniu w punkt cała strzelnica zostaje przewrócona. Podniesienie do pozycji wyjściowej odbywa się za pomocą sznurka

Strzelnice magnetyczne
- strzelnice w których po trafieniu w punkt sylwetka kaczki lub krążka zostaje przewrócona i przytrzymana przez magnes. Po trafieniu we wszystkie punkty opadowe strzał w centralny lizak powoduje podniesienie się wszystkich celów trafień. Podobnie jak strzelnice reaktywne nie wymagają stosowania dodatkowych sznurków lub linek napinających cele.

Kulochwyty służą do prostego i wygodnego umieszczania w nich tekturowych tarcz strzeleckich.
W zależności od modelu można je postawić lub powiesić na ścianie. Występują w dwóch wymiarach kwadratu tj.: 14 oraz 17 cm.
Najpopularniejszym wymiarem jest 14 cm.
Oprócz wygodnej możliwości mocowania tarcz spełniają element ochronny wyłapując śrut oraz zabezpieczają przed jego rykoszetowaniem.
Do obydwu rodzajów kulochwytu oferujemy różnego rodzaju tarcze dostępne w dziale Śrut, tarcze i CO2

Strzelnice i kulochwyty są niezbędne gdy chcemy trenować celność strzałów, wykonane z trwałych materiałów będą nam służyć latami.