Wykrywacze metalu

Wykrywacze metalu to specjalistyczny sprzęt służący do wykrywaniu metalu. W zależności od typu rozróżniamy wykrywacze metalu do kontroli osobistej i detektory do wyszukiwania metalu pod lub na powierzchni ziemi.


Ręczny wykrywacz metalu do kontroli osobistej ma szerokie zastosowanie w firmach zajmujących się ochroną mienia i ludzi. Lokalizując metal wydaje sygnał dźwiękowy i/ lub świetlny. Szeroki wybór ręcznych wykrywaczy metali do kontroli osobistej pozwoli na wybranie odpowiedniego modelu.


Detektor metalu do wyszukiwania metalu na lub pod powierzchnią ziemi to nieodzowny element wyposażenia dla poszukiwacza "skarbów" oraz do odnajdywania zagubionych metalowych przedmiotów. Wybierając ręczny wykrywacz metalu zwracamy uwagę na ilość trybów pracy, czułość, wyświetlacz oraz na wagę samego urządzenia. Im lżejszy wykrywacz metalu tym większy komfort z jego użytkowania. Wybierając dla siebie wykrywacz metalu warto także zwrócić uwagę na funkcję dyskryminacji, która pozwala nam selekcjonować wykrywane metale, tego typu wykrywacze metalu pracują na niskiej częstotliwości. Warto także zwrócić uwagę na wytrzymałość urządzenia, jego zabezpieczenie przed wilgocią, co jest bardzo ważne, bo używając wykrywacz metalu możemy natrafić na różne warunki pogodowe, a oczywiście nie chcemy aby wilgoć spowodowała zakłócenia podczas wyszukiwania czy wręcz popsuła urządzenie.