Multitoole

Multitoole

Multitoole to narzędzia wielofunkcyjne które oprócz tradycyjnego noża oraz kombinerek zawierają szereg wielofunkcyjnych dodatków takich: otwieracze, pilniki, piły, wkrętaki i podobne.
Najbardziej znanymi producentami tych wielofunkcyjnych narzędzi są takie firmy jak: Leatherman, Gerber (multitool Bear Grylls), Herbertz.
Każdy multitool Gerber czy innej firmy posiada możliwość złożenia do gabarytów podobnych do zamkniętego noża.
W zależności od potrzeby multitoole rozkłada się do opcji kombinerek czy przecinaka lub do pozycji z której możemy wykorzystywać schowane wewnątrz dodatkowe ostrza lub dodatki.
Czołowym światowym producentem multitooli jest firma Leatherman. Potwierdzeniem tego jest 25 letnia gwarancja udzielana na wszystkie produkty tej marki bez konieczności potwierdzania dowodem zakupu. Multitool Leatherman to chyba najlepszy prezent dla mężczyzny i to z każdej okazji. Unikalne w swojej wyjątkowości, budowie, możliwości wykorzystania, to wszystko powoduje, ze multitool Leatherman nie traci na popularności.
Multitoole Leatherman są na wyposażeniu jednostek specjalnych wielu armii m.in. amerykańskiej czy też wojska polskiego.
Materiały używane do ich produkcji to najczęściej wysokiej klasy stale, stopy tytanu oraz aluminium.

Bardzo popularny wśród użytkowników jest także multitool Gerber. Ta amerykańska firma specjalizuje się w produkcji różnego typu survivalowych produktów. W jej ofercie znajdziemy multitool Bear Grylls, sygnowany nazwiskiem tego znanego popularyzatora survivalu.