ASG

Air Soft Gun - są to repliki broni palnej strzelające najczęściej kulkami kalibru 6 mm. Najczęściej wykorzystuje się kulki wykonane z tworzyw sztucznych, rzadziej z aluminium.
Repliki wykonywane są najczęściej w skali 1:1 odzwierciedlając dokładnie wielkość, kształt oraz tryb pracy prawdziwych jednostek broni palnej.
W myśl polskiego ustawodawstwa urządzenia ASG nie są bronią gdy energia wystrzeliwanych kulek nie przekracza wartości 17 Jouli a nazwa "broń do ASG" jest stosowana jedynie jako potoczne nazewnictwo.
W praktyce karabinki, pistolety oraz rewolwery mają energię znacznie niższą od ustawowej granicy 17 Jouli.
Wszystkie repliki ASG jako źródło energii potrzebnej do wystrzelenia kulek używają sprężonego powietrza lub gazu. Potrzebne akcesoria ASG aby w pełni cieszyć się z posiadanej repliki to kulki i w zależności od źródła zasilania kapsuła z gazem CO2 lub green gaz.

Podział ASG ze względu na rodzaj zasilania:

1) ASG sprężynowe - wszystkie modele wymagające przed oddaniem strzału naciągnięcia mechanizmu sprężyny. W tego typu replikach do uzyskania sprężonego powietrza służy zespół tłoka, sprężyny i cylindra. Tego typu napęd stosuje się najczęściej w najprostszych replikach pistoletów, strzelb lub karabinków.

2) ASG gazowe - modele w których napęd pochodzi od umieszczonego kapsuły ze sprężonym CO2 lub ze zbiornika zintegrowanego w replice na tzw. Green Gas. W tych modelach kulka napędzana jest dawkowaną przez zawór porcją sprężonego gazu. Minusem tego typu replik są zmienne właściwości gazów w zależności od temperatury otoczenia dlatego zaleca się ich użytkowanie w temperaturach dodatnich. Zaletą natomiast spora energia wystrzeliwanej kulki oraz niski koszt zakupu Green Gazu lub naboi CO2.

3) ASG elektryczne - bardzo popularne wśród karabinków potocznie zwane elektrykami. Zasada działania podobna jak w modelach sprężynowych z tym że sprężynę naciąga silnik elektryczny poprzez przekładnie zębate. Modele charakteryzują się możliwością prowadzenia ciągłego ognia, dużym zasięgiem oraz szybkostrzelnością Duże możliwości tuningu zarówno mocowego, jak i wizualnego dzięki dostępności na rynku sporej ilości części.


Nasz sklep ASG oferuje głównie broń do ASG jako repliki broni krótkiej, akcesoria ASG zasilające oraz kulki.