Kabury i szelki

Kabury i szelki

Kabury i szelki to nieodzowne elementy wyposażenia każdego strzelca który chce nosić przy sobie broń palną, alarmową lub pistolet wiatrówkę.
Oferujemy różnego rodzaju kabury do broni krótkiej.
Najpopularniejszym rodzajem kabur są kabury skórzane z możliwością uniwersalnego mocowania za pomocą szelek lub do paska.
Szelki operacyjne przeznaczone są głównie do kabur skórzanych. Taki zestaw kabury z szelkami (kabura szelki) umożliwia wygodne oraz dyskretne noszenie broni.
Kabury skórzane są dedykowane co oznacza że dany model jest przystosowany do danego typu pistoletu lub rewolweru.
Podobnie jak skórzane dedykowanymi są także kabury polimerowe.
Przy wyborze kabury polimerowej konieczne jest dokładne sprawdzenie modelu pistoletu, gdyż ten rodzaj kabur nawet przy najmniejszej różnicy wewnętrznego wymiaru uniemożliwia załadowanie do niego danej jednostki broni lub wiatrówki.
Innym bardzo popularnym rodzajem kabur są kabury taktyczne udowe.
Zaletą tych kabur jest ich uniwersalność przy dopasowywaniu do modelu pistoletu.
Umożliwiają strzelcowi wygodne i anatomiczne dobywanie broni gdyż kabura umieszczona jest na udzie na wysokości swobodnie opuszczonej dłoni.
Stosowane przez grupy interwencyjne lub agencje ochrony gdzie gdzie nie jest istotna dyskrecja w oprzyrządowaniu i wyposażeniu osoby noszącej broń.

W kategorii kabury i szelki znajdą Państwo oprócz kabur także szelki operacyjne, kabury z szelkami (kabura szelki), etui- kaburę do gazów obronnych, pasy do broni, kaburę na kajdanki itp.