Kominiarki

Kominiarki mają za zadanie chronić głowę przed chłodem lub pełnią funkcję higieniczną np kominiarki motocyklowe i kominiarki narciarskie.

Wykonane z dobrych gatunkowo materiałów, nie tylko bawełnianych, mogą posiadać jeden szerszy otwór na oczy lub dwa oddzielne, kominiarki mogą także posiadać otwór na usta, pozostałe newralgiczne miejsca twarzy i głowy pozostają zasłonięte. Duża elastyczność materiałów z których uszyte są kominiarki wpływa na ich właściwe dopasowanie się do skóry głowy. 


Kominiarki narciarskie zazwyczaj posiadają dłuższy komin ocieplający szyję, pełnią funkcję higieniczną i termiczną.
Kominiarki narciarskie i kominiarki motocyklowe noszone pod kaskiem powinny być bezszwowe co przekłada się na większy komfort użytkowania. Pełnią funkcję higieniczną min będąc warstwą oddzielającą skórę głowy od kasku.

Kominiarki termiczne charakteryzują się bardzo dobrą przepuszczalnością powietrza, chroniąc jednocześnie przed odmrożeniem. Wykonane są z dobrych gatunkowo materiałów na przykład poliestru. Wysoka przepuszczalność powietrza nie dopuszcza do gromadzenia się wilgoci na powierzchni skóry, przez co nie wychładzamy organizmu.

Kominiarki Helikon popularne wśród użytkowników odzieży outdoorowej charakteryzują się dobrą jakością materiału i wykończenia, w ofercie tej firmy znajdziemy zarówno klasyczne bawełniane kominiarki jak i kominiarki termiczne. Kominiarki Helikon a także kominiarki innych firm to szeroki wybór w zależności od przeznaczenia poprzez kolory i rodzaje kamuflażu.