Pokrowce i ładownice

Pokrowce i ładownice

Pokrowce i ładownice to dział w którym znaleźć można pokrowce na broń długą oraz krótką. Są one tańszą alternatywą do sztywnych walizek na broń długą lub krótką.
Wykonane są z materiałów odpornych na rozerwanie oraz zabezpieczających broń przez przenikaniem wilgoci oraz zanieczyszczeń.
Najpopularniejszym typem pokrowca jest pokrowiec na karabin czyli broń długą palną lub wiatrówkę karabinek.
W zależności od modelu pokrowce wyposażone są dodatkowo w różnego rodzaju gąbki, które po zamknięciu pokrowca chronią broń przed przemieszczaniem się i utrzymują broń w jednej pozycji podczas transportu. Dodatkowo pokrowce tworzą warstwę ochronną przed uszkodzeniami mechanicznymi i pozwalają wygodnie przenosić broń na pasku która nie uciska niosącego.
Szeroka gama kolorystyczna, ciekawe wzornictwo dopasowane zarówno do strzelectwa sportowego jak i do myślistwa, wysoka jakość wykonania i różnorodność rozmiarów pozwolą na dopasowanie najodpowiedniejszego pokrowca na karabin dla każdego strzelca.
Pokrowce występują również na broń krótką choć ten typ jest znacznie mniej popularny niż pokrowce na karabin.

W dziale pokrowce i ładownice dostępne są także różnego rodzaju ładownice.

Ładownica to pokrowiec na amunicję myśliwską lub naboje zasilające wiatrówki CO2.
Występuje w wersjach do mocowania bezpośrednio na kolbie karabinka lub z możliwością dopięcia do paska. Popularniejsza jest zdecydowanie ładownica na kolbę.

Ładownica na kolbę lub wersja z dopięciem do paska dostępna jest w kolorach zieleń, brąz, czerń, może być wykonane z różnych materiałów np. zamsz. Dostępna jest także wersja ładownicy na kolbę z elastycznej gumy.