Kamizelki taktyczne

Kamizelki taktyczne służą do przenoszenia wyposażenia taktycznego, zapewniają łatwy dostęp do niego, jednocześnie elementy wyposażenia pozostają właściwie zabezpieczone.


Kamizelki taktyczne to podstawowy element wyposażenia pracownika służb mundurowych, żołnierza, pracownika ochrony, a także strzelca.
Kamizelka taktyczna czarna, dostępna także w granacie, w odcieniach grafitu i szarości lub kamuflażu posiada system pasów, taśm i rzepów do regulacji i dopasowania do wzrostu jej użytkownika. Kamizelka taktyczna czarna cieszy się największą popularnością wśród służb mundurowych, miłośnicy paintbolu, asg i innych odmian strzelectwa często wybierają kamizelkę w kamuflażu lub kolorze coyote.

Kamizelki taktyczne mogą być wyposażone w kieszenie w różnej ilości, zależnie od modelu, system rzepów np do doczepienia napisu policja/ ochrona itp, uchwyt do doczepienia kajdanek, pałki tonfa. Powinny posiadać możliwość zamocowania w dowolnych konfiguracjach modułowych kieszeni i ładownic.
Kamizelka taktyczna powinna być lekka, wytrzymała i właściwie dopasowana do sylwetki użytkownika. Materiał z którego są wykonane to przeważnie nylon lub inny lekki i wytrzymały sztuczny materiał. Prawidłowo założona kamizelka taktyczna powinna zapewniać mimo dokładnego przylegania do ciała użytkownika swobodę ruchów.