Saperki

Saperki to najbardziej popularne małe łopaty wykorzystywane przez harcerzy, żołnierzy wojsk lądowych, miłośników survivalu a także kierowców samochodów podczas obfitych opadów śniegu czy jazdy w błocie. Saperka to popularna nazwa łopaty będącej na wyposażeniu piechoty a jej nazwa saperka wzięła się od wykorzystywania jej przez saperów do wykopywania min.


Oferta w kategorii SAPERKI jest bardzo bogata, od saperek składanych, nieskładanych, wielofunkcyjnych z jedną ostrą gładką krawędzią lub krawędzią piłą, z pokrowcem lub bez. Saperka składana może także służyć jako młotek, kilof. Wykonane z dobrego jakościowo metalu lub hartowanej stali mogą służyć przez długie lata.
Ostra krawędź saperki może być przydatna do przecięcia np małych korzeni, krawędź zakończona piłą z kolei może posłużyć do przecięcia mniejszych gałęzi. Bogata oferta saperek wielofunkcyjnych obejmuje także modele z funkcją toporka, co jest bardzo przydatne np na biwaku. Kompaktowa saperka składana zajmuje niewiele miejsca i z łatwością zmieści się w plecaku harcerza czy miłośnika survivalu a może okazać się niezastąpiona podczas wyprawy w nieznane.