Scyzoryk WENGER Evolution 63

Scyzoryk WENGER Evolution 63

50,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

dodatkowe informacje

Scyzoryk WENGER Evolution 63

Seria Evolution to kolekcja scyzoryków w najbardziej popularnej wielkości, przeznaczona dla osób dla lubiących nowoczesny design. Okładki rękojeści są ergonomicznie wyprofilowane, co skutkuje podwyższonym komfortem użytkowania. Idealne połączenie tradycji z nowoczesnością.

Dane techniczne:
- długość 85 mm
- 8 funkcji


Były w kosmosie, na najwyższych górskich szczytach, okrążyły Ziemię i codziennie używają ich skauci – scyzoryki wyprodukowane przez szwajcarską firmę WENGER.

Historia firmy

Historia firmy WENGER ma ponad 100-letnią tradycję. Pierwszy raz nazwa ta pojawiła się w 1907 r., choć noże i narzędzia produkowano już od 1893 r. Na początku były to tylko sztućce i proste noże, a pierwszy scyzoryk przeznaczony dla armii szwajcarskiej pojawił się w 1901 r., wtedy też przyjęła się nazwa „oficjalny nóż armii szwajcarskiej”.
Od tego czasu WENGER rósł w siłę nieprzerwanie tworząc nowe kolekcje i modele scyzoryków. W 1992 r. scyzoryk WENGER został oficjalnym nożem astronautów NASA i poszybował w przestrzeń kosmiczną. Wtedy też zyskał olbrzymią popularność na całym świecie. Firma praktycznie każdego roku wprowadza nowe serie, coraz nowocześniejsze i doskonalsze, powodując przyspieszone bicie serca każdego kolekcjonera. Z taśm montażowych, na których każdy scyzoryk jest składany ręcznie, schodzą dziennie tysiące noży o najwyższej światowej jakości, ciesząc podróżników, turystów, survivalowców i wszystkich mężczyzn, bo każdy znajdzie w tej ofercie coś dla siebie.

Współpraca

WENGER współpracuje ze Światową Organizacją Skautingu, produkując linię oficjalnych noży skautów i harcerzy; ze znakomitym wspinaczem światowej klasy Ueali Steckiem, tworząc nowe modele w oparciu o jego doświadczenia, zdobyte podczas wspinaczki na najwyższe i najtrudniejsze szczyty świata. WENGER jest również oficjalnym dostawcą noży dla kilku ekspedycji Mike Horn\'a, w tym także dla ostatniej – podróży dookoła świata bez użycia pojazdów mechanicznych "Pangaea". Mike Horn był także jednym z pierwszych użytkowników, którzy w ekstremalnych warunkach testowali najnowszy scyzoryk wielofunkcyjny - NewRanger.
WENGER od ponad 10 lat jest również oficjalnym partnerem najtrudniejszego wyścigu po lodowcu, organizowanego przez armię szwajcarską, o nazwie "Patrouille des Glaciers" (Patrol po Lodowcu), który odbywa się na wysokości 4000 nad poziomem morza i jest rozgrywany na dystansie 55 km.

Nie tylko scyzoryki

WENGER to także producent outdoorowego ekwipunku oraz wytrzymałych sportowo - turystycznych zegarków.

podobne produkty