Luneta Kandar 3-7x20 z montażem 11 mm

KANDAR

Luneta Kandar 3-7x20 z montażem 11 mm

65,00 zł

Dane techniczne:

Powiększenie: 3-7
Długość całkowita: 292 mm
Montaż na szynę 11 mm
Krzyż: 30/30
Waga z montażem: 125 gram
Przeznaczenie: wiatrówki karabinki gazowe CO2, PCP, PCA (luneta nie jest przeznaczona do karabinków z odrzutem napędzanych sprężyną gazową lub stalową)

Krzyż Duplex

Krzyż "30/30" (nazywany także "duplex") składa się z czterech grubych ramion przechodzących w środku krzyża w cienkie "włosy".
Krzyż ten umożliwia bardzo precyzyjne celowanie do wszelkiego rodzaju celów i w każdych warunkach oświetlenia.
Z uwagi na to, iż przypomina krzyż stosowany przez wojskowych snajperów, nie jest zbyt popularny w konserwatywnych kręgach myśliwskich w Europie.
Za to znani z praktycznego podejścia do strzelectwa Amerykanie stosują ten krzyż do wszelkich odmian strzelania i jest to bodaj najpopularniejszy krzyż spotykany w lunetach w USA.
Umożliwia zarówno strzelanie precyzyjne (cienkie włosy w centrum krzyża) jak też szybkie, instynktowne strzelanie w każdych warunkach pogodowych i oświetleniowych (pomagają w tym grube ramiona główne).
Druga nazwa, krzyż "30/30" bierze się stąd, iż krzyż jest tak skonstruowany aby dystans pomiędzy końcami grubych części ramion wynosił w tym krzyżu 30 cali na dystansie 100 jardów (najczęściej przy standardowym przybliżeniu 4 razy). Jest to jeden z najlepszych krzyży ogólnego przeznaczenia.

dodatkowe informacje

Luneta celowniczna Kandar 3-7x20


Luneta przystosowana jest specjalnie do wiatrówek.
Dzięki wzmocnionemu tubusowi jest bardzo wytrzymała, a jej niewielki rozmiar i waga stanowią o dobrej funkcjonalności lunety.
Dodatkowym atutem jest matowe wykonanie tubusa, co zapobiega odbijaniu się światła.
Lunetę oferujemy razem z montażem dwuczęściowym na szynę 11 mm.

podobne produkty