Materiał: papier Średnica: 122 cm Kod producenta: 102802-1000
dodatkowe informacje
Tarcza łucznicza z nitkami JVD Fita 122 cm
Tarcza łucznicza JVD FITA WA o średnicy 122 cm (zewnętrzny pierścień) posiada atest Światowej Federacji Łuczniczej (WA – World Archery, dawniej FITA), co potwierdza jej zgodność ze standardami używanymi w zawodach międzynarodowych.
Tarcza została wykonana z papieru o wysokiej gramaturze, wzmocnionego siatką Rip-Stop, co znacząco zwiększa odporność materiału na rozerwanie podczas wielokrotnego użytkowania. Materiał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i zapewnia długą żywotność tarczy w warunkach treningowych i zawodniczych.
Produkt można zamocować na macie łuczniczej lub słomiance przy użyciu plastikowych pinów. Konstrukcja tarczy umożliwia stabilne przymocowanie, zapobiegając przesuwaniu się podczas strzelania.
Tarcza zawiera dziesięć pierścieni punktowych oznaczonych wartościami od 1 do 10, przy czym środkowy pierścień dziesiątki oznaczony jest jako „X”. Pierścień „X” wykorzystywany jest podczas strzelań kwalifikacyjnych w zawodach PZŁucz oraz zgodnie z regulaminem WA. Wartość „X” nie jest liczona jako punkty, natomiast w przypadku remisu decyduje większa liczba trafień w tym pierścieniu.
Produkt przeznaczony do użytku treningowego oraz zawodniczego, zgodnego z wymogami Polskiego Związku Łuczniczego oraz Światowej Federacji Łuczniczej. Konstrukcja tarczy zapewnia precyzyjne odwzorowanie pól punktowych, umożliwiając dokładny trening celności i ocenę wyników strzelania.