Kolimator WALTHER TOP POINT II

Kolimator WALTHER TOP POINT II

269,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

- montaż: szyna 11 mm
- punkt czerwony
- 11 stopniowa regulacj ajasności
- średnica obiektywu 26 mm (1")

dodatkowe informacje

Kolimator WALTHER TOP POINT II

Celownik kolimatorowy to urządzenie celownicze z prostym układem elektronicznym. Zastępuje tradycyjną muszkę i szczerbinkę. Patrząc przez zamontowany na pistolecie kolimator widzimy czerwoną kropkę, która jest wyświetlana na soczewce celownika. Podczas celowania kropka musi się znaleźć na obiekcie, w który celujemy.

Kolimatory skonstruowano dla celów wojskowych z myślą o maksymalnym skróceniu czasu celowania. Jest to bardzo ważny czynnik w taktyce posługiwania sie bronią. Kolimatory nie posiadają powiększenia obrazu, dlatego najlepiej spisują się na pistoletach pneumatycznych zasilanych CO2.

Każdy celownik kolimatorowy posiada dwa pokrętła do pionowej i poziomej mechanicznej regulacji, które umożliwiają ustawienie celownika. Chodzi o to, żeby punkt celowania zgrać z punktem trafienia - tak samo jak w przypadku lunety. Tylko poprawnie ustawiony kolimator zapewni prawidłowe współgranie. Oprócz pokręteł, kolimator ma także włącznik diody LED, która jest źródłem światła, czyli wspomnianej czerwonej kropki. Włącznik może być prosty suwakowy (ON/OFF) lub w formie pokrętła, którym można regulować natężenie światła (6-11 poziomów). Regulacja natężenia jest pomocna, aby np. o zmroku nie zostać oślepionym jaskrawą kropką (wtedy światło diody musi być słabsze). W pełnym słońcu światło diody powinno być ustawione na maksymalną wartość.

Model posiada podświetlenie w kolorze czerwonym z jedenastostopniową skalą regulującą intensywność wyświetlanego punktu.

W zestawie znajduje się montaż na szynę 11mm.

podobne produkty