Wiatrówka pistolet PCA ZORAKI HP-01 kal. 4,5 mm

Wiatrówka pistolet PCA ZORAKI HP-01 kal. 4,5 mm

899,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

kaliber: 4,5 mm
prędkość początkowa: max. 190 m/s (w zależności od ilości pompowań)
długość lufy: 180 mm
długość całkowita: 295 mm
waga: 1100 g
zakres regulacji spustu: 350 gr. - 1800 gr.
szerokość uchwytu: 59mm
szerokość: 39mm

W zestawie znajduje się:

- opakowanie śrutu Diabolo
- zestaw 20 tarcz tekturowych
- praktyczna walizeczka
- klucz imbusowy
- śrubokręt
- wycior
- olej do konserwacji
- wydruk z urządzenia mierzącego prędkość początkową
- tarcza z numerem seryjnym pistoletu oraz podpisem pracownika dokonującego przeglądu zerowego
- 12 miesięczna gwarancja wraz z instrukcją obsługi

dodatkowe informacje

Pistolet - Wiatrówka PCA ZORAKI HP-01 kal.4,5mm

Pistolet Zoraki HP-01 można zaliczyć do grona najbardziej elitarnych pistoletów pneumatycznych na rynku europejskim. Jego podstawową zaletą jest sposób zasilania, który nazywa się PCA. Zamiast tradycyjnej sprężyny drucianej zastosowano tłok sprężający powietrze. Tak w skrócie można opisać system PCA. Powietrze sprężane jest za pomocą dźwigni, którą w tym modelu stanowi zamek zamocowany zawiasem przy wylocie lufy. Przed każdym strzałem należy sprężyć powietrze potrzebne do oddania pojedynczego strzału.

ENERGIA
Pistolet Zoraki HP-01 dysponuje funkcją niespotykana dotąd w podobnych pistoletach: możliwością pojedynczego, podwójnego lub potrójnego napompowania.

Dzięki temu mamy możliwość regulowania prędkości początkowej w następujący sposób:
1. Jeden cykl 120 m/s
2. Dwa cykle  160 m/s
3. Trzy cykle 190 m/s

Specjalny zawór bezpieczeństwa uniemożliwia przekroczenie dopuszczalnego ciśnienia. Czwarty cykl spowoduje wypuszczenie powietrza przez zawór bezpieczeństwa.
 
KONTROLA
Duża prędkość początkowa to nie wszystko. Inną zaletą systemu PCA jest brak odrzutu przy strzale. Dzięki temu oddanie strzału nie jest zakłócane przez gwałtowne szarpnięcia i niekontrolowane ruchy wylotu lufy. Kolejną dużą zaletą systemów PCA jest powtarzalność strzałów, czyli stabilność prędkości wylotowej. Niskie różnice między kolejnymi strzałami (1-3m/s) gwarantują znakomita celność i dobre skupienie na tarczy. 

PRECYZJA
Pistolet ten łączy w sobie wiele zalet. Solidność wykonania jest cechą oczywistą, lecz warto o niej wspomnieć, gdyż dokładność spasowania elementów, jakość materiałów jest godna najwyższej pochwały.

TRWAŁOŚĆ
Pistolet ZORAKI posiada stalową ramę i nie jest samonośną konstrukcją wykonaną całkowicie z polimeru, tak jak konkurencyjne modele. Dzięki temu nawet przez lata intensywnego użytkowania przy odrobinie konserwacji pistolet będzie w pełni sprawny.

Dowodem na znakomitą jakość jest wydruk z urządzenia mierzącego prędkość początkową oraz tarcza z numerem seryjnym pistoletu i podpisem pracownika dokonującego przeglądu zerowego. Są to dokumenty dostarczane z każdym pistoletem.

WOLNOŚĆ WYBORU
Kolejną zaletą jest wszechstronnie regulowany język spustowy, który można dowolnie pozycjonować oraz regulować jego pracę. Przyrządy celownicze to również bardzo precyzyjna robota producenta. Szczerbinka jest regulowana w poziomie i w pionie. Muszkę można ustawić w zależności czy wolimy szerszą, czy węższą muszkę. Poprzez jej obrót można szybko i prosto wybrać interesującą nas opcję. Dodatkowo jedna z muszek posiada czerwoną kropkę.

MOŻLIWOŚĆ ROZBUDOWY
Dwie szyny montażowe górna i dolna umożliwiają montaż akcesorii takich jak latarka, celownik laserowy, kolimator , czy też luneta pistoletowa.


 

podobne produkty