Wiatrówka pistolet Steyr M9-A1 4.5mm

Wiatrówka pistolet Steyr M9-A1 4.5mm

199,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

Napęd: CO2 12 gram
Kaliber: 4,46 mm
Waga: 710 g
Długość: 187 mm
Długość lufy: 120 mm
Prędkość początkowa: 160 m/s
Pojemność magazynka: 19 szt.
Producent: Steyr Mannlicher, Austria

W zestawie znajduje się:

- wiatrówka pistolet Steyr kal. 4,5 mm
- 300 sztuk kulek stalowych
- zestaw 20 tarcz tekturowych
- 12 miesięczna gwarancja wraz z instrukcją obsługi
- 2 naboje CO2

dodatkowe informacje

Wiatrówka pistolet Steyr M9-A1 4.5mm

Wiatrówkowa replika pistoletu M9-A1 produkowanego w oryginale przez zakłady Steyr Mannlicher z Austrii. Replika napędzana jest gazem CO2 z 12-to gramowego naboju i strzela śrutem BB (kulistym kaliber 4,46 mm) z prędkością 160 m/s. Magazynek umieszczany w rękojeści mieści 19 śrucin.


Chwyt pistoletu mieści też komorę na 12-to gramowy nabój CO2 - jego wymiana jest bardzo szybka, a zapas przechowywanego w nim gazu wystarcza na oddanie ok. 60 strzałów. Metalowy, ciężki zamek posiada oryginalne oznakowanie, właściwe dla bojowego pierwowzoru 9x19.

Przyrządy celownicze to stała muszka oraz światłowodowa, wysokokontrastująca szczerbinka w kolorze zielonym. Umieszczona na muszce biała plamka imituje przyrządy trytowe - w połączeniu z zieloną szczerbinką stanowią wyraźny wskaźnik celu ułatwiające celowanie w gorszych warunkach oświetleniowych. Pod lufą pistolet posiada szynę akcesoryjną w standardzie mil-std 1913 (tzw. weaver), co pozwala na zamocowanie oświetlenia taktycznego czy laserowego wskaźnika celu.

Pistolet posiada wiele cech charakterystycznych: brak kurka zewnętrznego, który napinany jest ruchem spust, dzięki czemu pistolet strzela w trybie DAO (ang. Double Action Only - tylko podwójnego zastosowania). Jest to jeden z dwóch systemów bezpieczeństwa, drugim jest nastawna blokada spustu znajdująca się po prawej stronie, nad spustem.

Charakterystyczny jest również kąt pochylenia chwytu względem lufy - 111o to najwygodniejszy układ dla komfortu nadgarstka i układu kostnego dłoni. Dzięki temu ręka nie męczy się tak szybko podczas strzelania, a ruch palca podczas ściągania spustu nie wpływa tak bardzo na ruch lufy. Efektem tego są widoczne na tarczy.

Na celność pistoletu oraz na przyjemność i szybkość strzelania wpływa także ruchomy trzewik spustu powodując, że ruch spustu podczas strzału jest płynny, a nacisk na sam spust równomiernie rozłożony.

Replika, na metalowym ciężkim zamku posiada naniesione oznaczenia oryginalnego producenta broni oraz jej charakterystykę - 9x19.

podobne produkty