Wiatrówka karabinek BMK 20 TG kal. 4,5 mm

Wiatrówka karabinek BMK 20 TG kal. 4,5 mm

399,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

- lufa gwintowana
- prędkość początkowa: 280 m/s
- długość lufy: 410 mm
- długość całkowita: 1074 mm
- waga: 3,06 kg
- kaliber: 4,5 mm
- spust regulowany
- bezpiecznik automatyczny
- wiatrówka klasycznie łamana
- energia pocisku 16,6 J

W zestawie znajduje się:

- wiatrówka gwintowana BMK 20 TG kal. 4,5 mm
- opakowanie śrutu Diabolo
- zestaw 50 tarcz tekturowych
- 12 miesięczna gwarancja wraz z instrukcją obsługi

dodatkowe informacje

Wiatrówka karabinek BMK 20 kal. 4,5 mm

Karabinek BRITISH MARK BMK-20 TG angielskiej firmy SMK-SPORTSMARKETING jest jedną z najpopularniejszych wiatrówek na polskim rynku. Teraz został udoskonalony technicznie - ma przyrządy celownicze TRU-GLO , a do jego produkcji użyto materiałów lepszej jakości.
Wiatrówka po testach

BMK - 20 to jednostrzałowa wiatrówka sprężynowa. Sprężyna tłoka jest napinana poprzez klasyczne łamanie lufy do dołu. Obsługa wiatrówki nie sprawia trudności, choć duża moc karabinka wymaga użycia nieco większej siły.

Firma Kolter, jedyny importer modelu BMK-20, poprzedziła wprowadzenie na rynek tych karabinków testem, który polegał na przestrzeleniu kilkunastu sztuk każdego z modeli kilkoma tysiącami strzałów. Podczas testu nie odnotowano żadnych zacięć oraz spadków mocy.

Karabinek pneumatyczny dużej mocy o nominalnej energii początkowej pocisku 16,6 J z założenia jest przeznaczony do strzelania na dużych dystansach. Podczas testów można było osiągnąć dobre skupienie śrutu przy strzałach na odległość nawet do 60 metrów.
Wygląd

Łoże wiatrówki wykonano z drewna orzechowego, ma wygodny chwyt pistoletowy i wyraźnie podniesioną bakę policzkową w stylu Monte Carlo. Zakończono je gumową stopką i w całości zabezpieczono trwałym i estetycznym lakierem.

Na szczególną uwagę zasługuje również wysokiej jakości oksyda, którą są pokryte wszystkie elementy metalowe.
Miękki spust, regulowana szczerbinka

Dużą zaletą jest miękki spust, który dodatkowo można jeszcze podregulować, co umożliwia idealne złożenie się do strzału. Spust oraz system spustowy wykonano z wysokiej jakości metalu.

Szczerbinka jest w pełni regulowana, do czego służą wygodne, duże pokrętła z wyczuwalną podziałką. BMK-20 wyposażono w tzw. w jaskółczy ogon szerokości 11 mm, który służy do montażu optycznych przyrządów celowniczych. Dodatkowo ma miejsca na stopery zapobiegające przesuwaniu się lunety.
Trwałość i bezpieczeństwo

Obiegowa opinia głosi, że niektóre tradycyjnie łamane wiatrówki po okresie intensywnego użytkowania tracą celność, ponieważ luzuje się oś, na której pracuje lufa. W efekcie lufa domyka się za każdym razem w nieco innym położeniu.

Konstrukcja BMK-20 uniemożliwia tego rodzaju uszkodzenia. Lufa pracuje tak, jak w najlepszych wiatrówkach sprężynowych. Zastosowano odpowiedniej jakości stopy, zatrzask lufy wyprodukowano przy użyciu obrabiarek cyfrowych. Podkładki łożyskujące umieszczone na osi "łamania" lufy są wykonane z tworzyw na bazie teflonu (nie wymagają smarowania).

Używając wiatrówek sprężynowych należy unikać pozostawiania na dłuższy czas napiętej sprężyny, nie należy też strzelać bez śrutu. Dlatego mechanizm napinania w tym karabinku pozwala na rozprężenie napiętej sprężyny bez konieczności oddawania strzału. W tym celu należy mocno chwycić lufę (znajdującą się w dolnym położeniu), jednocześnie odbezpieczyć kciukiem bezpiecznik (i przytrzymać w tej pozycji), a następnie nacisnąć język spustowy.

Karabinki BMK-20 można z pewnością postawić w czołówce rynkowej oferty, jeżeli chodzi o jakość technicznego działania i celność strzału.

Prawdziwy błysk

TRU-GLO to nazwa systemu światłowodów - cienkich włókien - zamontowanych w przyrządach celowniczych. Nazwa pochodzi od skróconych angielskich słów - True (prawdziwy) oraz Glow (błysk).
Specjalne tworzywo w jaskrawych kolorach przewodzi światło, dlatego patrząc przez te przyrządy widzimy trzy jaskrawe kropki. Światło nie jest zasilane żadnym wewnętrznym źródłem, system pobiera je z otoczenia. Dzięki temu można strzelać w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, w półmroku oraz w zaciemnionych pomieszczeniach.

Światłowody TRU-GLO występują w modelach: LIDER, BMK, BROWNING, NORICA.

zobacz film o produkcie