Wiatrówka karabinek Gamo Shadow 640 kal. 4,5 mm

Wiatrówka karabinek Gamo Shadow 640 kal. 4,5 mm

429,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

Model: Shadow
Wariant: 640
Kaliber: 4,5 mm (.177)
Waga: 2,4 kg
Długość całkowita: 104 cm
Długość lufy: 44 cm
Prędkość: 280 m/s
Energia kinetyczna: poniżej 17 Jouli
Producent: Gamo, Hiszpania

W zestawie znajduje się:


- wiatrówka karabinek Gamo Shadow 640 kal. 4,5 mm
- opakowanie śrutu Diabolo
- zestaw 50 sztuk tekturowych tarcz strzeleckich
- instrukcja obsługi wraz z 12 miesięczną gwarancją

 

dodatkowe informacje

Wiatrówka karabinek Gamo Shadow 640 kal. 4,5 mm

Mniejsza wersja Shadow adresowana jest dla osób, które już zdecydowały już o wejściu na strzelecką ścieżkę, ale nie posiadają umiejętności opanowania karabinu. Masę i długość zmniejszono skracając cylinder oraz sprężynę, natomiast lufa nadal ma długość 44 cm. Posiada ona prawoskrętny gwint o skoku dopasowanym do prędkości śrutu wynoszącej 280 m/s! . Wiatrówka strzela śrutem grzybkowym (typ Diabolo) kaliber 4,5 mm.

Na końcu lufy znajduje się muszka światłowodową z czerwonym punktem z którą współgra regulowana w pionie i poziomie szczerbinka z dwoma światłowodami w kolorze zielonym. Zastosowanie wysokokontarstujących przyrządów celowniczych pozwala strzelać także w gorszych warunkach oświetleniowych.
Na grzbiecie karabinu znajduje się szyna montażowa standardu 11 mm - umożliwia ona zamocowanie celownika optycznego przydatnego podczas strzelania na większe dystanse.

System wiatrówki osadzony jest w osadzie z udaroodpornego tworzywa sztucznego ABS. Jego dodatkową zaletą jest całkowita odporność na wilgoć i rozsychanie - dla osób, które wyjątkowo nie lubią tracić czasu na czyszczenie i konserwację wiatrówki. Kolejną korzyścią jaka daje osada z tego tworzywa to komfort trzymania, gdyż zawsze jest ona ciepła w dotyku. Taka osada jest także znacznie lżejsza od klasycznej, drewnianej.

Obustronnie symetryczna (ambi) kolba typu Monte Carlo posiada niską bakę (poduszkę policzkową) i została zakończona miękką, ażurową stopką zmniejszającą odrzut podczas strzału. Przedni chwyt posiada elastyczne wkładki zwiększające komfort i poprawiające pewność trzymania.

Bezpieczeństwo gwarantuje blokada języka spustowego zlokalizowana wewnątrz osłony spustu (kabłaka) - w pozycji zabezpieczonej dźwignia blokady znajduje się z tyłu i uniemożliwia wygodne położenia palca na spuście. Nawet przypadkowe ściągnięcie spustu nie spowoduje strzału. Jednocześnie zadbano o to, aby móc szybko odblokować spust i natychmiast oddać strzał - nawet dla początkującego strzelca jest to możliwe praktycznie jednym ruchem palca.

podobne produkty