Wiatrówka karabinek PCP Hatsan AT44 S10 LW kal. 5,5 mm

Wiatrówka karabinek PCP Hatsan AT44 S10 LW kal. 5,5 mm

1 949,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

- kaliber 5,5 mm
- kolba dla praworęcznych
- precyzyjna gwintowana, czokowana lufa Lothar Walther
- bezpiecznik automatyczny
- manometr
- magazynek 10 strzałowy
- gwint na końcu lufu umożliwiający założenie tłumika
- napełnianie zasobnika poprzez wtyczkę do ładowania (w komplecie)
- szyna montażowa podwójna 11/22 mm do zalożenia celownika optycznego
- polimerowa profilowana kolba z chwytem karabinowym
- dwustopniowy, precyzyjny mechanizm spustowy z regulacją luzu i siły nacisku
- waga: 3,2 kg
- prędkość pocz.: 295 m/s (podana wartość maksymalna dotyczy wiatrówki FAC (bez limitu energii)
- długość lufy: 585 mm
- długość całkowita: 1085 mm
- producent: Hatsan, Turcja

W zestawie znajduje się:

- szybkozłączka do ładowania
- 2 magazynki
- opakowanie śrutu Diabolo
- zestaw 20 tarcz tekturowych

dodatkowe informacje

Wiatrówka Karabinek PCP Hatsan AT44 S10 LW kal. 5,5 mm

Karabin Hatsan AT44 S-10, wersja z lufą Hatsan. Mocna, wielostrzałowa wiatrówka 10 lub 9-strzałowa (w zależności od kalibru) o dużym zasięgu z osadą z drzewa orzechowego. Model polecany miłośnikom dobrej zabawy, poszukującym trwałej, silnej oraz celnej wiatrówki.

Nowe wydanie karabinka z regulatorem ciśnienia pozwala na stabilne oddawanie strzałów w szerokim przediale ciśnienia na manometrze.

Lufa - precyzyjna gwintowana o długości 23" (585 mm) firmy Lothar Walther. Ta niemiecka firma z ponad 80 letnią tradycją jest jednym z najbardziej uznanych producentów luf do wyczynowej broni palnej oraz wiatrówek. Wysoka jakość wykonania luf Lothar Walther ma ogromny wpływ na celność i strzelanie na długich dystansach, jest jednym z najważniejszych elementów każdej broni. Zwężenie u wylotu lufy (zwane czokiem) znacznie poprawia celność karabinka, zwłaszcza przy strzelaniu na długich dystansach. Zakończenie lufy gwintem zewnętrznym 1/2" UNF umożliwia montaż tłumika dźwięku, kompensatora podrzutu lub separatora.

Kartusz - karabin wyposażono w wymienny zbiornik sprężonego powietrza o pojemności 230 cc (LONG) znajdujący się pod lufą. Wbudowany manometr pozwala na bieżąco kontrolować ciśnienie znajdujące się w zbiorniku, a tym samym stopnień jego naładowania. W pełni naładowany pozwala na oddanie 60-80 efektywnych strzałów w zależności od kalibru wiatrówki (dane dla wersji FAC). Obrotowa osłona chroni wlot powietrza do kartusza przed uszkodzeniem.

Magazynek - wymienny, obrotowy. W zależności od kalibru oferowane są magazynki aluminiowe 10-strzałowe (kal. 4.5 mm i 5.5 mm) oraz stalowe 9-strzałowe (kal. 6.35 mm). Przeładowanie odbywa się przy pomocy dźwigni znajdującej się po prawej stronie karabinu. Powoduje ono naciągnięcie „kurka”, obrócenie magazynka i wprowadzenie nowego śrutu do lufy. W zestawie oferowane są dwa magazynki.

Osada - Ergonomiczna konstrukcja kolby typu Monte Carlo

Szyna montażowa - podwójna zgodna ze standardem 11 mm oraz 22 mm (picatinny) pozwalającą na montaż dowolnego celownika optycznego. Szyna posiada stoper absorbujący odrzut po oddanym strzale zapobiegający przemieszczaniu się celownika wzdłuż szyny oraz jego rozkalibrowaniu.

Bezpieczeństwo - wiatrówki AT44 posiadają wiele rozwiązań poprawiających komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania:

Quattro Trigger - dwustopniowy regulowany mechanizm spustowy (regulacja siły nacisku jak i długości spustu). Umożliwia zindywidualizowanie charakterystyki spustu do wymagań użytkownika poprawiając tym samym celność jak i łatwość oddania strzału.
TruGlo - otwarte światłowodowe przyrządy celownicze z kontrastowymi kolorami włókien szklanych pozwalają na precyzyjne oddanie strzału również przy słabym oświetleniu. Czerwona muszka, zielona szczerbinka regulowana w pionie jak i poziomie.
Automatyczny bezpiecznik - chroni przed oddaniem niekontrolowanego strzału, automatycznie uruchamiany w trakcie przeładowywania wiatrówki. Przed oddaniem strzału należy wcisnąć bezpiecznik kciukiem.
Anti-double-pellet feed - mechanizm zapobiegający załadowaniu do lufy więcej niż jednego śrutu.
Anti-Knock System® - opatentowany system zapobiegający ubytkom sprężonego powietrza w przypadku uderzenia mechanicznego wiatrówką.

 

podobne produkty