Nóż Spyderco C10PBK Endura 4 Plain

Nóż Spyderco C10PBK Endura 4 Plain

329,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

- stal: VG-10
- długość głowni: 96 mm
- długość całkowita: 222 mm
- długość po złożeniu: 127 mm
- długość ostrza: 88 mm
- waga: 103 g
- materiał rękojeści: NFR (Nylon Filled Rezin)
- grubość głowni: 3 mm
- średnica otworu: 13 mm
- blokada: Back-Lock, Boye Detent

dodatkowe informacje

Nóż Spyderco C10PBK Endura 4 Plain

Endura to powiększony o jedną trzecią model Delica, przeznaczona do cięższych prac, niż jej jej pierwowzór.

Endura znalazła się w pierwszej dziesiątce niedawno przeprowadzonego rankingu noży użyteczno – taktycznych. Dzięki niewielkiej masie swobodnie można go używać jako EDC, mimo, że nie jest to najmniejszy nóż w swojej klasie. Często znajduje uznanie wśród żołnierzy, czy ratowników, którzy cenią sobie większe ostrza, a nie lubią ciężkich noży.

Endura ma ostrze o długości 10 centymetrów, które sprawdzi się podczas każdego rodzaju prac biwakowo - polowych. Głownia o kształcie Clip-Point z wysokim garbem ma znakomite właściwości tnące. Dużą zaletą jest stal VG- 10 z japońskiej huty SEKI, jedna z nowocześniejszych, jakich używa się do produkcji głowni noży. Jej właściwości są porównywalne do ATS 34, a o klasę przewyższają 440C.

Rękojeść wykonano z nowoczesnego tworzywa na bazie zytelu - NFR (Nylon Filled Rezin), czyli żywicy z zatopionymi mikrowłóknami nylonowymi, dzięki czemu jest odporna na zniszczenia mechaniczne, termiczne i chemiczne. Dodatkowo rękojeść wzmocniono stalowymi wkładkami, co znacznie polepszyło funkcjonalność i wytrzymałość noża.

W blokadzie Back-Lock zastosowano nowość – wycięcie Boye Detent, które zapobiega przypadkowemu wciśnięciu przy mocnym uchwyceniu noża. Do otwarcia służy sprawdzony okrągły otwór, tzw. Spyder Hole.

podobne produkty