Nóż Cold Steel American Lawman

Nóż Cold Steel American Lawman

339,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

- nóż składany
- Drop - Point
- stal AUS8A pokrycie teflonowe
- otwarcie: obustronnie dostępny kołek
- rękojeść: stalowe linersy, G10
- blokada: Triad-lock
- klips stalowy czerniony tip-up carry przekładany lewa/prawa
- długość głowni: 85 mm
- długość całkowita: 206 mm
- waga: 156 g

dodatkowe informacje

Nóż Cold Steel American Lawman

Nóż zaprojektowano specjalnie dla amerykańskich służb mundurowych. Należy do kategorii tactical folders o bardzo wytrzymałej konstrukcji. Można go wykorzystać do każdej pracy podczas służby w mieście lub w terenie. Ten model to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na mocne, wytrzymałe noże taktyczne.

Nóż ma prostą budowę. Głownia o bardzo funkcjonalnym kształcie drop-point jest krótka, ale wystarcza wykonania prac terenowo - biwakowych. Wysoki, wklęsły szlif powoduje, że nóż znakomicie tnie. Stal to AUS8A, nierdzewny japoński odpowiednik 440C.

Rękojeść to stalowa konstrukcja (linersy), do której przytwierdzono okładki z niezniszczalnego tworzywa G10. Blokada - zmodyfikowany Back-lock o nazwie Triad-lock. Bardzo mocno trzyma rozłożoną głownię i potrzeba trochę siły, żeby ją zwolnić. Dzięki temu nie trzeba się obawiać o przypadkowe złożenie się noża.

Klips czerniony stalowy tip-up. W zestawie znajduje się drugi klips, który można zamontować na lewa stronę, co łącznie z obustronnym kołkiem i blokadą tworzą bardzo dobrą propozycje także dla użytkowników leworęcznych.

podobne produkty