Nóż Cold Steel Black Rock Hunter

Nóż Cold Steel Black Rock Hunter

219,00 zł

Powiadom mnie o dostepności

Dane techniczne:

- nóż składany
- clip point z częściowym wysokim wklęsłym szlifem
- rękojeść stalowa z okładkami z Grivory
- klips stalowy czerniony tip-up carry
- długość głowni 101 mm
- długość całkowita 224 mm
- waga 153 g

dodatkowe informacje

Nóż Cold Steel Black Rock Hunter

Black Rock Hunter to kolejna z nowości Cold Steel na 2008 rok. Ten nóż różni się od pozostałym modeli w ofercie firmy. Jest to rewolucyjna nowość w dziedzinie bezpieczeństwa przenoszenia noża oraz jego legalności w niektórych krajach.

Od jakiegoś czasu w niektórych państwach oraz stanach USA wprowadzono zaostrzone przepisy dotyczące posiadania oraz przenoszenia noży. Największym obostrzeniem obok długości noża jest jego sposób otwierania. W Niemczech Anglii i Szwajcarii jest zabronione posiadanie noża otwieranego jedną ręką (do tego dochodzi obostrzenie długości w każdym kraju inne, zastosowanie blokady itp). W ten sposób osoby które z racji swojego zawodu, zamiłowań czy potrzeby nie mogą nosić jakże wygodnych w obsłudze "folderów"

Black Rock Hunter powstał jako odpowiedź na dwa problemy:
- bezpieczeństwo przenoszenia
- legalność posiadania i przenoszenia.

Ten model ma konstrukcję opartą na budowie znanych noży typu \'\'motylek" (butteryfly).

Jego ramiona otwierają się w identyczny sposób a głownia jest ukryta wewnątrz. Jednak zastosowane sprężyny w każdej rączce nie pozwalają otworzyć go jak typowego "motylka" (takie noże też są w kilku krajach zabronione).

Wspólna cecha tych noży jest widoczna tylko w zasadzie działania. Szczegóły konstrukcyjne już dzielą te modele dosyć znacznie.

Black Rock Hunter jest średniej wielkości nożem składanym którego aby rozłożyć musimy użyć obu dłoni. Dlatego też jest legalny w większości krajów. Fakt otwierania dwoma rekami jest tez istotny jeśli chodzi o bezpieczeństwo przenoszenia. Nie ma fizycznej możliwości aby nóż sam się nam otworzył w kieszeni lub w ekwipunku.

Głownię wykonano z japońskiej stali AUS8A odpowiednika europejskiej 440C. Jest to stal nierdzewna o bardzo dobrych parametrach trzymania ostrza. Wytrzymała i łatwa do ponownego naostrzenia.

Głownia ma kształt Clip-point o wysokim wklęsłym szlifie. Dzięki temu nóż ma znakomite parametry cięcia. Rękojeść zbudowana z dwóch części jest wykonana ze stali do której dokręcono okładki z wytrzymałego materiału -Grivory.

Jedyną blokada noża jest cała konstrukcja która zabezpiecza tak przez łatwym otwarciem jak i przed przypadkowym złożeniem.

Nóż ten sprawdzi się jako model myśliwski, survivalowy czy jako narzędzie dla każdego kto szuka mocnego wytrzymałego narzędzia.

Nóż posiada stalowy klips tip-up carry.

podobne produkty